Jonas Paulius II: „Būkite stiprūs tikėjimo dvasia“

Siųsti Versija spausdinimui

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius paskelbė Jono Pauliaus II metais. Šiemet minime šios iškilios asmenybės 100-ąsias gimimo metines. Vyresniajai kartai suprantama, kodėl Jonas Paulius II vadintas širdžių popiežiumi. Jaunimui tai suvokti kebliau. Popiežiaus jubiliejus tapo proga kalbėti apie Jono Pauliaus II indėlį į pasaulio istoriją, apie jo veiklos reikšmę Lenkijai ir Lietuvai.
Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis finansavo net du Raseinių rajono įstaigų parengtus projektus. Jais siekta priminti apie Joną Paulių II, bendroms veikloms sutelkiant lietuvių ir lenkų jaunimą.
Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija įgyvendina vieną šių projektų, pavadintą „Būti stipriems tikėjimo dvasia“. Projekte apie Joną Paulių II kalbama kaip apie jaunimo draugą, suvaidinusį ženklų vaidmenį kovoje dėl Lietuvos ir Lenkijos nepriklausomybės.
Lietuvoje turėję vykti lenkų ir lietuvių gimnazistų susitikimai, išvykos po Jono Pauliaus II lankytas vietas, seminarai, diskusijos, kūrybiniai užsiėmimai dėl pandemijos perkelti į virtualią erdvę. Tai, be abejonės, apsunkina bendravimą, bet vaizdo susitikimuose dvi bendraujančios mokyklos – Viduklės gimnazija ir Lenkijos miestelio Kosov Lacki licėjus – rado bendrą kalbą. Lenkų ir lietuvių moksleivių parengti vaizdo pristatymai praturtino žinias tiek apie Karolį Voitylą, kaip popiežių, kurio bijojo komunistinis SSSR ir kiti režimai. Jonas Paulius II kvietė drąsiai pakelti galvas – siekti laisvės tikėjime į Jėzų Kristų, drąsiai siekti žmogaus teisių laisvės. Popiežius kvietė siekti tokios taikos pasaulyje, kokios mokė Kristus, – taikos meilėje, o ne pasaulietinėje baimėje. Tai yra svarbūs siekiai auklėjant jaunąją kartą. Abiejų šalių gimnazistai projekto metu turi gerą progą diskutuoti pasaulio aktualijų ir Lietuvos bei Lenkijos istorinės bendrystės temomis, mokytis tolerancijos ir atvirumo bendraujant.
Šiuo metu įgyvendinamas projektas nėra vienkartinis. Viduklės ir Kosov Lacki mokyklos bendrauti sutarusios jau seniau ir draugystę tęsti ketina ilgai. Projektas „Būti stipriems tikėjimo dvasia“ – tik viena iš planuotų bendrų veiklų, tačiau būtent ji sudarė galimybę bendrauti nuotoliniu būdu, o tai reiškia – bendrauti daug dažniau negu važinėjant vieniems pas kitus. Tačiau, be abejonės, gimnazistai su nekantrumu laukia pandemijos pabaigos, kad galėtų vieni kitus aplankyti ir drauge pakeliauti Jono Pauliaus II takais.
Daura Giedraitienė, projekto vadovė

Komentarų nėra