Joninių laužai šildys ilgai

[1]Birželio 23 dieną Kalnų kvartalo bendruomenė šventė Jonines – tradicinę metų šventę. Šiemet jos buvo kitokios. Pirmiausia nuoširdūs padėkos žodžiai buvo skirti Veronikai Čirvinskienei ir Zosei Petraitienei už kruopštų darbą ir atsidavimą bendruomenės labui. Prie Kalnų kvartalo bendruomenės vairo stojo dvi nuostabios moterys – nauja bendruomenės pirmininkė Laura Lukauskienė ir buhalterė Jolanta Verygienė.
Laikėmės ypatingų Joninių tradicijų. Kiekvienas atėjęs svečias pasitiktas su šaltinio vandeniu ąsotyje. Atėjusiųjų pasitikti ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį nuplautos rankos simbolizavo švarią sielą. Netrūko ir magiškų burtų. Svečiams, išsirinkusiems iš pintinės lauko gėlių puokštelę, Žolių mergaitė būrė ateitį ir išdavė paslaptis, kaip ieškoti paparčio žiedo, kad jis būtų rastas.
[2]Šventinį vakarą vedė darbšti ir kūrybinga bendruomenės narė Romena Godelytė-Irkmonienė. Tradiciškai pasveikinti bendruomenės Jonai ir Janinos. Būtent jie užkūrė šventinio vakaro laužą. Visi nekantravo išbandyti paruoštas vakaro užduotis: šiaudų maišo muštynes atsistojus ant kelmo, draugystės virvės pynimą, žiedų metimą ant ieties.
Kulinariniais gabumais stebino iniciatyvi bendruomenės narė Vaida, ji ant laužo išvirė gardų šonkauliukų troškinį.
Vakaro kulminacija tapo paparčio žiedo ieškojimas. Dideli ir maži suskubo ieškoti paparčio žiedo, kol neužklupo tradicinė Joninių nakties liūtis, tad žiedas buvo sėkmingai surastas ir trumpiausia metų naktis palydėta su dainomis, gera nuotaika ir gardžiomis vaišėmis.
Kalnų kvartalo bendruomenės sekretorė