Ką siurbė: dumblą ar pinigus?

Siųsti Versija spausdinimui

Šarūnas BARKAUSKAS

Lygiai prieš metus „Alio, Raseinių“ krapštotyrininkas iškrapštė vieną labai įtartiną projektą, pagal kurį buvo planuota išvalyti Prabaudos tvenkinį.

Dumblo valytojams buvo parengta tikra Nobelio premija: galimybė už atliktus darbus gauti 752 tūkst. litų.

Tokia suma už niekingai paprastą darbą nustebino Raseinių krašto verslo patriarchą, „Raseinių žuvininkystė“ direktorių Česlovą Kenstavičių. Prieš metus „Alio, Raseinių“ žurnalistui jis pareiškė, kad dumblą būtų galima išvalyti už 200 tūkst. litų. Tai atrodė visiškai įtikėtina, juolab, kad kalbėjo patyręs, žodžiais nesišvaistantis žmogus.

Į Č. Kenstavičiaus nuomonę tuo metu gana konstruktyviai sureagavo Savivaldybės administracijos direktorius Dainius Baltrušaitis, kuris pareiškė pasirengęs nutraukti
konkursą  ir paskelbti naują, kurio suma – 200 tūkst. litų.

Tačiau dėl neaiškių priežasčių Č. Kenstavičius nepanoro įrodyti savo teiginio, kad tvenkinį galima išvalyti pigiau, todėl galimas konkursas neįvyko. Pasirinktas gerokai
brangesnis variantas. Visiškai pagrįstai buvo galima tikėtis, kad už tokią sumą išvalytas tvenkinys pasidarys žydras nuo skaistumo, o Prabauda taps neeiliniu paplūdimiu. Dabar jau galime pasižiūrėti, kokie yra rezultatai.

Praėjo metai. Gal Prabaudos tvenkinyje jau būtų galima pabraidžioti, pasėdėti ant suolelio, pasigrožėti atnaujinto tvenkinio erdvėmis, palesinti čia puikiai besijaučiančius paukščius? Nieko panašaus.

Nors tvenkiniui valyti išleisti milžiniški pinigai, tačiau situacija nepagerėjo. Atvirkščiai – prie tvenkinio dabar tiesiog baisu prisiartinti. Tai tikra marmalynė, priversta
įvairiausio šlamšto ir buitinių šiukšlių. Matant tokį vaizdą, nejučia dingteli: kas čia buvo siurbiamas – dumblas ar pinigai?

Situacija Prabaudoje, regis, suglumino Raseinių mero pavaduotoją Sigitą Vaičių, kuris šiai problemai išnagrinėti surengė pasitarimą. Į jį buvo pakviesti rangovai, subrangovai, administracijos specialistai, tarybos Ūkio plėtros ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Česlovas Kenstavičius, tarybos narys Antanas Kilčauskas. Buvo sprendžiama, kaip ir kieno sąskaita ištaisyti nekokybiškai atliktus darbus. Akivaizdu: Prabaudai tvarkyti reikės papildomų lėšų. Gali būti, kad Raseiniai turės tvenkinį su
auksiniais krantais ir kisieliumi.

1 Komentaras

  1. Dangerus

    2014-08-10 02:28

    kiek supratau prabaudos tvenkinyje šiokie tokie darbai buvo atliekami , o va dar vienas tvenkinys Raseinių rajone buvo išleistas. išgraibyta žuvis, pastatytas ant kranto ekskavatorius , kuris kurį tai laiką rudijo – visas darbas tai uždaryta sklendis kad prisikauptu vėl vandens. Nei kas, nei už kiek nežinau, bet akivaizdu jog kokie tai darbai turėjo būti atliekami.