Kai iki vasaros trunka Kalėdos

Siųsti Versija spausdinimui

Liepos 18 d. Tytuvėnuose prasideda XVIII tarptautinis Tytuvėnų vasaros festivalis. Jis šiemet originalus kaip niekada – dėl pandemijos neįgyvendinto Tytuvėnų žiemos festivalio koncertus teko perkelti į vasarą, kad festivalio klausytojai gautų visą paletę jiems per metus suplanuotų koncertų. Tiesa, festivalis dėl apriboto finansavimo ir ilgo karantino šiemet bus trumpesnis ir kuklesnis, nei įprasta, tačiau orgnizatoriams labai svarbu tęsti šią beveik du dešimtmečius trunkančią tradiciją ir į festivalio koncertus pakviesti ištikimuosius Tytuvėnų festivalio gerbėjus.
Festivalį Tytuvėnų vienuolyno ansamblyje pradės senoji muzika – bendras lietuvių, lenkų ir vokiečių muzikinis projektas „Oratio Dominica“. Rugpjūčio 1 d. Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje – atminimo koncertas „Epitafija“, skirtas kunigui ir poetui Ričardui Mikutavičiui, Tytuvėnuose gyvenusiam, dirbusiam ir kūrusiam trylika metų, jam dedikuojama ir kūrinio premjera – Algirdo Martinaičio koncertas arfai ir styginių orkestrui „Epitafija“. Koncerte taip pat skambės Gustavo Mahlerio „Adagietto“ ir Piotro Čaikovskio styginių sekstetas d-moll „Souvenir de Florence“. Diriguos festivalio meno vadovas Robertas Šervenikas.
Po savaitės, rugpjūčio 7 d., Kelmės Mergelės Marijos Dangun ėmimo bažnyčioje skambės romantinės muzikos šedevrai, kuriuos su Klaipėdos muzikinio teatro simfoniniu orkestru atliks smuiko virtuozas Maksimas Fedotovas (Rusija). Dirigentas R. Šervenikas.
Festivalis šiemet baigsis rugpjūčio 11d. Šiluvos Švč. Mergelės Marijos gimimo bazilikoje Šiluvoje, kur Kauno valstybinis choras atliks M. K. Čiurlionio, J. Naujalio, H. K. Haendelio, A.Brucknerio kūrinius. Dirigentas Mindaugas Radzevičius.
Susitiksime koncertuose. Vasaros muzika – jums!

Komentarų nėra