Kalbėkime žodžiais ir širdimi

Siųsti Versija spausdinimui

Besibaigiantis pavasaris šykščiai dalijo šilumą. Norėjosi nors maloniu pabendravimu sušildyti vėjuotas savo širdis, prisiliesti prie ko nors žmogiškai jautraus, tikro, išgyvento. Gegužės 27 dieną Ariogalos ir Paliepių bibliotekose svečiavosi žurnalistas, rašytojas Audrius Skačkauskas ir trečios jo knygos „Neleisk angelui nukristi nuo peties“ bendraautorė Aušra Giedrimaitė-Skačkauskienė.
Malonu buvo stebėti šiuos du rašančius žmones kaskart vis papildančius vienas kitą, atviromis ir mylinčiomis akimis nužvelgiančius susirinkusiuosius paklausyti jų, pabendrauti. Užsitęsusio pandemijos laikotarpio išvarginti su malonumu nusiėmėme nuo veido pabodusias kaukes, bet dauguma nedrįstame nusiimti tų kitų, kurios apnuogina žmogaus sielą. Reikia turėti labai daug drąsos, bet jiems pavyko… Ne kiekvienam duota sudėti ant gyvenimo padėklo savo nuopuolius, priklausomybes, išgyvenimus, aplieti juos atvirumo sirupu ir patiekti visiškai nepažįstamam žmogui su vienu tikslu – padėti nenuslysti į prarają, padrąsinti geru žodžiu. „Rašau ne todėl, kad vėl tapčiau puikybe, kad man trūksta dėmesio, bet kad padėčiau kitiems“, – susitikime tvirtino rašytojas.
Panevėžietis A. Skačkauskas vaikystėje svajojo tapti aktoriumi. Baigęs vidurinę mokyklą Klaipėdos konservatorijoje studijavo teatro režisūrą. Vėliau dirbo reporteriu, laidų kūrėju, programų direktoriumi įvairiose radijo stotyse ir televizijose. Nepastebimai bohemiškas gyvenimas virto juodu priklausomybių liūnu. Jis surado savyje jėgų atsitiesti tik padedant dviem brangiausioms moterims – žmonai ir mamai, tačiau likimas toliau nepaliovė siųsti išbandymus. Prieš ketverius metus medikai jam diagnozavo onkologinę ligą, vėliau pasivijo depresija, iš kurios ištraukė rašymas, artimųjų nuoširdi pagalba. Šiandien rašytojas gyvena su viltimi ir begaliniu noru padėti likimo broliams. Atrado daug naujų draugų ir širdžiai mielą užsiėmimą – prieš keletą metų atidarė sendaikčių krautuvėlę, sėkmingai kartu su žmona Aušrele ten darbuojasi iki šiol, o laisvalaikiu rašo, turi savo skiltį Panevėžio dienraštyje „Sekundė“.
„Kalbėkime žodžiais ir širdimi“ – tokią dedikaciją abiem bibliotekoms dovanotų knygų „Neleisk angelui nukristi nuo peties“ pirmuosiuose puslapiuose užrašė jos autoriai. Ačiū jiems už nuostabias kartu praleistas akimirkas, o Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai – už finansinę paramą.
Nijolė Staškevičienė,
Paliepių bibliotekos bibliotekininkė,
Daiva Ališauskienė,
Ariogalos bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra