Kalėdinė dovana – „Aktyvi mokykla“

Siųsti Versija spausdinimui

Artėjant gražiausioms metų šventėms Raseinių lopšelis-darželis „Saulutė“ gavo ypatingą dovaną – „Aktyvios mokyklos“ pripažinimą (statusą). Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisija įvertino mūsų įstaigos fizinio aktyvumo skatinimo veiklas ir priėmė sprendimą pripažinti „Saulutę“ aktyvia mokykla. Nuo šiol lopšelis-darželis įgijo teisę naudoti aktyvios mokyklos logotipą „Aktyvi mokykla“, kuris pabrėš aktyvios įstaigos statusą. Didžiuojamės tuo, kad susitarėme bendruomenėje didelį dėmesį skirti fiziniam aktyvumui ir kad mūsų rajone esame pirmoji įstaiga, pasipuošusi šiuo logotipu.
Aktyvi mokykla – kas tai? Tai ugdymo įstaiga, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas ugdymo įstaigos bendruomenės fiziniam aktyvumui skatinti kuriant palankią ugdymo įstaigos aplinką ir integruojant fizinį aktyvumą į kasdieninį jos gyvenimą. Aktyvi mokykla siekia 3 pagrindinių tikslų: įkvėpti vaikus per dieną 60 min. ir daugiau skirti fiziniam aktyvumui, vykdyti aukštos kokybės fizinį lavinimą kūno kultūros užsiėmimuose ir sukurti palankią fizinės veiklos kultūrą visiems.
Kodėl aktyvi mokykla? Jau kelinti metai lopšelio-darželio „Saulutė“ pedagogai ne tik išradingai vykdo suplanuotas veiklas, bet ir imasi inovatyvių projektų, dalyvauja įvairiuose fizinį aktyvumą skatinančiuose renginiuose: Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“, akcijose „Aktyvus koridorius“, „Mažoji mylia“, „Rieda ratai rateliukai“, projekte „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada“, Lietuvos masinio futbolo asociacijos ir Lietuvos futbolo federacijos projekte „Futboliukas“, #BeActive renginiuose / projektuose „Europos judumo savaitė“, „Judėk šokio ritmu“ ir „Sniego diena“ („World Snow Day“). Sveikatos stiprinimo ir fizinio aktyvumo klausimais socialinę partnerystę plėtojame su Trečiojo amžiaus universiteto studentais, Raseinių rajono ugdymo įstaigomis.
Įstaiga, pripažinta aktyvia mokykla, savo bendruomenei praneša, kad joje yra skatinamas vaikų fizinis aktyvumas visą dieną. Į fizinio aktyvumo veiklas stengiamasi įtraukti visą lopšelio-darželio bendruomenę ir partnerius. Fizinis aktyvumas tampa neatsiejama kasdiene veikla.
Žengiame į Naujuosius 2023 metus su nauja jėga, tikslais ir įsipareigojimais: įgyvendinti vaikų fizinio aktyvumo skatinimą įvairiomis formomis, viešinti aktyvios mokyklos sampratą, kurti besimokančią bendruomenę ir išlikti aktyvia, šiuolaikiška, atvira pokyčiams įstaiga.
Indrė Matevičienė, Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorė,
Renata Norkienė, fizinio ugdymo mokytoja

Komentarų nėra