Kalėdinis greitųjų šachmatų turnyras klubo prezidento prizams laimėti

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS

Dar vienas puikiai organizuotas mūsų šachmatų klubo „Raseinietiškas  Matas“ renginys įvyko gruodžio 19 dieną Kūno kultūros ir sporto centro šaškių-šachmatų  klube. Kalėdinis  greitųjų šachmatų turnyras buvo skirtas klubo prezidento įsteigtiems prizams laimėti. „Raseinietiškas  Matas“ pasikvietė svečių iš kaimyninių rajonų. Kaip tokiais atvejais dažniausiai būna, šeimininkams atstovavo didesnės pajėgos. Mūsų miesto garbę gynė net 22 sportininkai, tarp jų buvo ir ariogališkių. Svečių iš Kelmės buvo  4, iš Jurbarko – taip pat 4. Tačiau kiekis dar nereiškia, kad mes galime laimėti, ypač tokioje sporto šakoje, kur daug ką reiškia susikaupimas, nusiteikimas, koncentracija, juk ne vieną partiją reikia sužaisti, visi varžovai – skirtingų taktikų ir žaidimo stiliaus – tai dar tik viena medalio pusė, viską reikėjo padaryti greitai, nes tai yra greitieji šachmatai, partijai yra skirta tik 30 minučių.
Po trumpos, bet gana konkrečios įžanginės klubo prezidento Pauliaus Sendrausko kalbos, buvo atidarytas turnyras ir traukiami burtai, kurie pirmajame etape sportininkus padalino į aštuonis pogrupius. Sistema tokia, kad šių pogrupių nugalėtojai kitame etape patenka į pogrupį žaisti dėl 1-8 vietų, o kiti atitinkamai suskirstomi į pogrupius dėl 9-16, 17-24 ir 25-30 vietų. Po gana atkaklių kovų pirmajame etape, kovoti  dėl 1-8 vietų, teko 3 Raseinių, 2 Ariogalos, 2 Jurbarko ir 1 Kelmės šachmatininkui.  Tai leido mums tikėtis sėkmės, nes mūsų rajono atstovų buvo didžioji dalis, bet čia sportas, o sporte būna visko. Niekas negali būti nugalėtojas ar pralaimėtojas, kol nesibaigė varžybos. Buvo sudaryti nauji pogrupiai, o per trumpą pertraukėlę žaidėjai  ir žiūrovai galėjo atsigerti kavos ar arbatos, kuria vaišino klubas. Prasidėjo naujos kovos jau aiškiai žinant, dėl kokių vietų vienas ar kitas sportininkas kovoja. Grupėje dėl 1-8 vietų vyko atkakli kova, kitose grupėse ne ką mažesnė, bet šioje ypač, nes juk kiekvienas jų turėjo galimybę laimėti visų trokštamą pirmąją vietą ir turnyro nugalėtojo vardą.
Grupėje dėl 1-8 vietų pirmąją vietą laimėjo Tomas Jankūnas iš Jurbarko, surinkęs 6 taškus iš 7 galimų, antroji vieta atiteko mūsų miesto šachmatininkui  Artūrui Pralgauskui – 5 taškai iš 7, trečiąją laimėjo svečias iš Kelmės Remigijus Vereikis – 5 taškai iš 7. Taip pat buvo apdovanoti antrojo etapo II ir III grupių nugalėtojai.
II grupėje pirmąją vietą iškovojo raseiniškis Robertas Stonys – 6,5 taškų iš 7. III grupės nugalėtoju tapo  Stasys Vaigauskas (Tytuvėnai) – 6 taškai iš 7. Taip pat buvo
apdovanoti senjorai  – Juozas Jurkšaitis  iš Ariogalos ir svečias  Valantinas Jankūnas iš Jurbarko.Džiugu, kad Jonas Kubilius garsina mūsų miestą šachmatų sporte Lietuvoje ne mažiau nei kitų sporto šakų sportininkai.  Jis ugdo daug jaunų šachmatininkų, kurie taip pat kovojo šiame turnyre. Jaunučių, gimusių 1997 metais ir jaunesnių amžiaus grupėje pirmąją vietą iškovojo Mindaugas Baršauskas, antrąją – Dominykas Jukilaitis, trečiąją – Nauris Jankauskas – visi Raseinių klubo atstovai. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti piniginiais prizais ir atminimo raštais, kuriuos įsteigė klubo prezidentas Paulius Sendrauskas. Po apdovanojimų ir trumpos baigiamosios klubo prezidento  kalbos,  būdami geros nuotaikos išsiskyrėme iki kitų susitikimų prie šachmatų lentos.

Komentarų nėra