Kalėdų belaukiant

Siųsti Versija spausdinimui

Gruodžio 17 d. Ramonų kaimo bendruomenė surengė šventę „Kalėdų belaukiant“, skirtą vaikučiams, jų mamytėms, tėveliams ir kaimo gyventojams. Renginys prasidėjo Ramonų mišraus ansamblio „Ramūs monai“, kurio vadovas Vaidotas Vilkas, kalėdinėmis dainomis. Vėliau buvo pagerbti šių metų antro pusmečio jubiliatai, dovanėlėmis padėkota aktyviausiems bendruomenės nariams. Kol laukėme Kalėdų Senelio, grojo Dainiaus Maslausko vadovaujamas tradicinės muzikos ansamblis „Dubysa“, vaikučius linksmino ir su jais įvairius žaidimus žaidė Meškutis – renginio vedėja Žaneta Vaištarienė.
Kartu vykdėme saugaus eismo projektą „Būk saugus kelyje“. Meškutis visus pakvietė pasivažinėti „traukinuku“ (vienas už kito susikabinus rankomis), klausinėjo, ar žino, kaip saugiai elgtis, ko negalima daryti įlipant ir išlipant iš transporto priemonės, ką turi turėti pėstysis, eidamas kelyje tamsiu paros metu, ką turi dėvėti dviratininkas, domėjosi, ar vaikai žino kelių eismo ženklus. „Traukinuko“ keleiviams įteiktos šviesą atspindinčios liemenės, kas važinėja dviratuku – dviratuko lempos, dar kitiems atšvaitukai, rankiniai maišeliai su atšvaitu.
Išlipę iš „traukinuko“ vaikai rado pilną krepšį popierinių sniego gniūžčių. Meškutis pasiūlė jomis pasimėtyti. Prasidėjo tikros linksmybės, sniego gniūžtės pasipylė per visą salę. Jomis mėtėsi ir vaikai, ir suaugusieji. Tuo metu pasirodė ir vaikų ilgai lauktas Kalėdų Senelis. Jis su visais pašoko, pasikalbėjo, pasiklausė vaikučių eilėraštukų, o svarbiausia – niekas neliko be dovanėlių.
Išvykus Kalėdų Seneliui dar ilgai skambėjo „Dubysos“ muzika, visi vaišinosi kava, arbata ir bendruomenės šeimininkių Danutės Jurkienės ir Danutės Dambrauskienės keptais sausainiais, pyragais ir sumuštiniais.
Dalytė Raudonienė,
bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra