Kalnujų filialas dalyvavo projekte „Atverk duris vasarai“

Siųsti Versija spausdinimui

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras inicijavo ir kvietė mokyklas, bibliotekas, muziejus, kitas įstaigas dalyvauti projekte „Atverk duris vasarai“, pradžiuginti vaikus galimybe nemokamai ir prasmingai atostogauti per vasaros atostogas.
Šiais metais Lietuvoje užregistruota 270 nemokamų edukacinių erdvių. Informaciją apie jas galima rasti https://www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves_2022/?m=1.
Kalnujų filialas taip pat prisijungė prie iniciatyvos ir kvietė miestelio vaikus tris liepos ketvirtadienius dalyvauti užsiėmimuose. Kalnujai gali pasidžiaugti žymiais šio krašto žmonėmis, todėl buvo pasiūlyta literatūrinės kelionės. Jaunieji bibliotekos lankytojai dalyvavo literatūrinėje kelionėje į poeto Marcelijaus Martinaičio tėviškę Paserbenčio kaime. Čia minint poeto jubiliejų buvo pastatytas koplytstulpis. Stilizuotame kiemelyje dalyviai skaitė knygų ištraukas, žaidė senovinius kaimo vaikų žaidimus, sprendė galvosūkių užduotis. Kelionės metu aplankė Palendrių piliakalnį, pasiklausė šiurpių šios vietos legendų, užsuko į žydų žudynių vietą piliakalnio papėdėje. Puikus oras ir gera nuotaika lydėjo visą kelionę.
Antrosios literatūrinės kelionės maršrutas pasisuko į kitą miestelio pusę. Šį kartą dalyviai aplankė tautosakininko, publicisto, knygnešio, poeto Mečislovo Davainio-Silvestraičio (1849–1919 m.) gimtinės vietą. Čia pušų pavėsyje vaikai trumpai susipažino su tautosakos rinkėjo Mečislovo gyvenimu ir veikla, klausėsi pasakų, kurias jis surinko ir užrašė. Keblumų sudarė senoviški žodžiai, dažnai reikėjo išsiaiškinti jų reikšmes. Pievelėje dalyviai žaidė įvairius judrius žaidimus, linksmai leido laiką. Visi vieningai nusprendė, kad Mečislovas Davainis-Silvestraitis – svetingas ir labai svarbus Kalnujų krašto žmogus.
Paskutinį liepos ketvirtadienį Kalnujų bibliotekos jaunieji skaitytojai dalyvavo popietėje „Origamis ir knyga“. Dalyviai išklausė keletą Vytautės Žilinskaitės knygos „Žiogas stiklinėje“ pasakų, susipažino su popieriaus lankstymo būdais. Bendromis pastangomis gimė popieriaus lankstiniai. Berniukai pirmiausia lankstė lėktuvus, mergaitės knygų skirtukus-gyvūnus (gyvatėles, varles, žuvis, gerves). Vyko popierinių varlių lenktynės. Kaip visada nugalėjo draugystė.
Tokiomis iniciatyvomis siekiama sudominti vaikus savo krašto tautosaka, žymių žmonių gyvenimu ir veikla, skiepyti ekologines idėjas, linksmai ir turiningai praleisti laiką. Manau, kad pirmasis blynas neprisvilo ir kitą vasarą vėl planuosime veiklas vaikams.
Daiva Myniotienė,
Kalnujų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Komentarų nėra