Kalnujuose – graži Vasario 16-osios tradicija

Siųsti Versija spausdinimui

Valstybines šventes galima švęsti įvairiai – klausantis skambių dainų, poezijos posmų, skaičiuojant nueitus žingsnius. Kalnujuose turime gražią tradiciją surengti viktoriną „Ką žinau apie Lietuvą?“ geldos taurei laimėti. Ši viktorina jau trečioji. Malonu, kad į kvietimą dalyvauti atsiliepė net penkios komandos: Gruzdiškės „Gruzdiškė“, Girkalnio „Šėtupis“, Raseinių „4+1“, Kalnujų jaunimo komanda „Žemaitukai“ ir Kalnujų „Pagyvenęs jaunimas“.
Viktoriną pradėjome himnu ir perskaitytu Raseinių rajono savivaldybės mero Andriaus Bautronio sveikinimu. Šventės proga taip pat pasveikino ir sėkmės palinkėjo Kalnujų seniūnė Regina Čepurnovienė. Toliau vyko įnirtinga kova tarp komandų: teko pasukti galvas prisimenant istorijos lobynus, gamtos grožį, muziką, sportą, net populiariausius vardus. Po dviejų turų rezultatai dėliojosi apylygiai. Tačiau po trečio turo nepavejama tapo komanda „Gruzdiškė“, ji surinko daugiausia taškų. Jai ir atiteko pagrindinis prizas – gelda.
Komandos buvo apdovanotos tortais, saldainiais ir knygomis apie Raseinių kraštą. Ačiū Arminui Survilai už viktorinai paruoštus klausimus, Kalnujų bibliotekos bibliotekininkei Daivai Myniotienei – už pagalbą pravedant viktoriną, Albertui Baniui – už išskobtą geldą, kuri tapo mūsų viktorinos simboliu. Nuoširdžiai ačiū komandoms už dalyvavimą.
Vasario 16-oji yra viena svarbiausių švenčių Lietuvos istorijoje. Tai mūsų vienybės, valstybingumo atkūrimo ir išsaugojimo simbolis. Didžiuokimės savo šaknimis, branginkime, saugokime ir mylėkime gintaro žemę.
Laimutė Banienė,
RRKC Kalnujuose renginių organizatorė

Komentarų nėra