Karolina virpino gimtuosius šilus

Siųsti Versija spausdinimui

Ugnė TIMONYTĖKarolina Juškaitė yra pasmerkta dainuoti.

Nuaidėjo vienuoliktasis respublikinis mokinių muzikos festivalis „Dainuoju gimtiesiems šilams“, kurio laureate tapo Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos dvyliktokė Karolina Juškaitė, o ansamblių grupėje laureatu pripažintas Tytuvėnų gimnazijos Menų skyriaus 2-3 klasių vokalinis ansamblis, kuriame šiluviškė Silvija Šlepaitė atliko vilko ariją dainoje „Vilkas ir septyni ožiukai“. Abiejų muzikos mokytoja – Nijolė Astašauskienė.

Pasmerkta dainuoti

Karolinai Juškaitei tik aukščiausius vertinimo balus atidavė visa gausi ir kompetentinga konkurso vertinimo komisija sakydama, jog šita mergina yra pasmerkta dainuoti. Su tuo jau yra susitaikiusi ir pati Karolina, savo gyvenimą siejanti tik su dainavimu ir tuo keliu einanti nuo trejų metukų. Būtent tiek jai buvo tuomet, kai pirmą kartą ji išėjo į sceną. Nors Karolina dar tik moksleivė, bet jau yra sunkoka besuskaičiuoti jos diplomus, prizus, laimėtus ne tik respublikiniuose, bet ir tarptautiniuose konkursuose: tarptautinio jaunųjų atlikėjų konkurso „Daina miestui“, vykusio Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prizininkė ir laureatė, tarptautinio konkurso Rygoje „Rudeninis mikrofonas“ diplomantė, respublikinio sakralinės vokalinės muzikos konkurso „Skrisk, giesmele“ laureatė ir t.t. Karolina šešetą kartų dalyvavo „Dainų dainelės“ konkurse ir tris kartus tapo jo laureate, ji jau yra dainavusi su operos solistu Vaidu Vyšniausku, Rosita Čivilyte ir Rūta Ščiogolevaite. Pasak jos dainavimo mokytojos Nijolės Astašauskienės, Karolinos visur pilna, visur ji suspėja, nors išties yra nelengva po trejetą kartų per savaitę važinėti iš Raseinių į Tytuvėnus mokytis dainavimo, tuo labiau, jog reikia ruoštis ir abitūros egzaminams. Pati Karolina paklausta, kodėl ji gan toli nuo namų ieško mokytojo, atsakė, jog apie tai etikos sumetimais nekalbėsianti, bet važinėjanti ji jau penkerius metus.
Karolina tiksliai nežino, kuris giminės genas jai neša pripažinimą, bet jo tokio kažkur tikrai esama. Antai jos močiutė Ona Teresienė yra muzikos mokytoja ir šiandien tebemokytojaujanti Raseinių rajono mokyklose. Jos brolis Julijonas taip pat ne be Dievo dovanos, o sesė Liepa, kuriai šiandien dar tik treji metukai, scenoje jau jaučiasi kaip savo žaidimų kambaryje. Be Karolinos N. Astašauskienė dainavimo moko dar šešis vaikus iš Šiluvos. Vienas iš jų – jau minėtoji Silvija Šlepaitė, savo balso galingumu nustebinusi vertinimo komisiją bei žiūrovus.

Dainininkui ir miškininkui

Dainos konkursą „Dainuoju gimtiesiems šilams“, skirtą per anksti Amžinybėn išėjusio mūsų krašto dainininko ir miškininko Edmundo Damaševičiaus atminimui, sumanė prieš vienuoliką metų, deja, taip pat jau Amžinybėn išėjusi Tytuvėnų (Kelmės r.) gimnazijos direktorė Vanda Leskauskienė. Nors E. Damaševičius paliko labai ryškią brydę ne tik per gimtuosius Tytuvėnų šilus, bet ir šalies kultūroje, prieš vienuolika metų niekas neturėjo ambicijų, jog šis konkursas išaugs iki tokio lygio respublikinio konkurso, kurio, beje, viena pagrindinių sąlygų – dainuoti tik gimtąja lietuvių kalba. Taip šis festivalis šalia kita ko tapo ir gražiu gimtosios kalbos ugdymo pavyzdžiu. Kaip prisimena festivalio kelią dabartinė Tytuvėnų gimnazijos direktorė Irma Stankuvienė, bene sunkiausia šiame festivalyje buvę įveikti… kalbos barjerą, nes tiek atlikėjai ir netgi jų mokytojai veržėsi dainuoti užsienietiškai ir netgi tikino, jog svetimas liežuvis – išeivijos lietuvių ateitis. Bet sveikas užsispyrimas netrukus davė puikiųvaisių. Šiandien festivalis „Dainuoju gimtiesiems šilams“ tapo ir visuotine to krašto švente. Pasiklausyti jaunų balsų susirenka ne tik mokytojai ar vertintojai, bet ir atlikėjų tėvai, seneliai, giminės, draugai, bendruomenės žmonės.
Tytuvėnai festivalio dienomis kažkuo primena atlaidus.

12 Komentarai

 1. klaida straipsnyje

  2011-05-10 16:11

  Karolina netapo tarptautinio konkurso Rygoje „Rudeninis mikrofonas“ diplomante – pasiskaitykit http://www.rudensmikrofons.lv/LAURE%C4%80TI/

 2. Leta

  2011-07-25 21:48

  Tai dar taps, nepavydėk… Nuostabaus balso mergina, tad didelės tau sėkmės, Karolina

 3. nunu

  2013-07-18 19:31

  labas

 4. grazuole

  2014-01-07 16:42

  silvija yra duhe, blet tokiu ziauriu balsu dainuoj storu, suka kozkokia

 5. nepažystamas

  2014-01-07 16:43

  silvija yra durne durne dure giditis jei reike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. grazuole

  2014-01-07 16:44

  pritariu nepazystamasis

 7. nanana

  2014-01-07 16:45

  ;00000000 strazdanota,bet visai graži :) )

 8. Akvilė

  2014-01-07 16:46

  O man ji graži :) ) Nevarykit ant mano draugės :)

 9. grazuole

  2014-01-07 17:23

  suka, neraliuota

 10. gustule

  2014-01-07 17:30

  nu seip visai normali

 11. Gustė Lev.

  2014-01-20 19:52

  Labai graži, nei kokia prisidažiusi fyfa, nei ka. Tokia paprasta, graži mergaitė. :) Silvija, sėkmės tau ir toliau gražiai dainuok. ;)

 12. Gustė Lev.

  2014-01-20 19:53

  :)