Kas kaltas: valdininkas ar sodietės?

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Socialinę pašalpą gauna kas  antrą mėnesį .

Pasak penkis mažamečius vaikus auginančios Ariogalos sen. Paliepių kaimo gyventojos Rasos Vaitekūnienės, jos vargai su socialinių pašalpų gavimu prasidėjo po konflikto su daugiabučio kaimyne Laima Kaupiene.               .
- Kai pas mus į Paliepius atsikraustė gyventi Laima Jansonienė, mano kaimynei L. Kaupienei  labai nepatiko. Ji man nuolat kartojo, kad su ja nebendraučiau. Netgi bandė mus sukiršinti. Bet mes po to susitaikėm. Ir tai Laimai labai nepatiko. Maža to, ji tiesiai šviesiai pareiškė: ,,Jeigu tu ir toliau bendrausi su Jansoniene, ant tavęs bus pilamos pamazgos“, – atviravo R. Vaitekūnienė.- Ir iš tikro, kaimynė savo grasinimus įvykdė. Keletą kartų į mūsų butą buvo iškviesti policijos pareigūnai. Atseit dėl to, kad mes su vyru girtaujam ir neprižiūrim vaikų. Tačiau pareigūnai mūsų girtų nė karto nerado. O L. Kaupienei už melagingus iškvietimus davė pylos. Bet ji vis tiek nenurimo. Ir toliau trypia mane su žemėm, kam bendrauju su L. Jansoniene.      .
Tačiau, anot R. Vaitekūnienės, taitoli ne pati didžiausia jos bėda. Blogiausia, kad nuo birželio mėnesio pradėjo strigti socialinių pašalpų mokėjimas. ,,Anksčiau kas mėnesį gaudavau apie 1800 Lt socialinės pašalpos. Tačiau liepos mėnesį tos pašalpos jau negavau, nors man ir priklausė. Maža to, nuo to laiko socialinę pašalpą gaunu tik kas antrą mėnesį. Ypač pasipiktinau, kai negavau pašalpos už liepą. Dar liepos 6 d. Ariogalos sen. socialiniam darbuotojui parašiau prašymą, o liepos 21 d. pristačiau paskutinę reikalingą pažymą. Atėjo rugpjūtis, bet pinigų negavau. Tada skambinu į Raseinių r. sav. Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių. Man buhalterė paaiškino, kad netvarkoj dokumentai. Nesuprantu, kaip taip gali būti, jei visas pažymas pristačiau nustatytu laiku“,- stebėjosi R. Vaitekūnienė. Daugiavaikė motina mano, kad Ariogalos sen. socialinis darbuotojas Z. Dubinskas jos pateiktus dokumentus tyčia laikė savo stalčiuje, kol praeis jų pateikimo terminas. ,,Nuvažiavusi į Raseinius išsiaiškinau, kad tas pažymas, kurias Z. Dubinskui pristačiau liepos mė-nesį, jis į Raseinius nuvežė tik rugpjūčio pabaigoje. Dėl to man ir nebuvo laiku paskaičiuoti pinigai. Kai paskui dėl to Z. Dubinskui papriekaištavau, jis man atrėžė: ,,Tu ką, iš dviejų šimtų litų negali išlaikyti 7 asmenų šeimą?“ Aš dėl to labai užpykau ir daugiau pas jį nėjau aiškintis. Man jau nusibodo.“
Anot R. Vaitekūnienės, Z. Dubinskas gyvena tame pačiame Paliepių kaime. Ir labai gerai sutaria su L. Kaupiene, kuri jai kerštauja. Pastaroji man tiesiai šviesiai pareiškė: „Kol tu bendrausi su L. Jansoniene, tau pinigai bus stabdomi.“ Dėl to man ir kyla įtarimas, kad Z. Dubinskas man kenkia. Daugiau tylėti jau negaliu, nes dėl to kenčia mano vaikai,- teigė R. Vaitekūnienė.- Mažiausiai dukrai metai ir keturi mėnesiai, o vyriausiai greitai bus aštuoneri. Jiems kasdien reikia valgyti. O mes abu su vyru esam bedarbiai.“         .

Atsibodo skolintis .

Labai panaši ir Ariogalos sen. Paliepių kaimo gyventojos Laimos Jansonienės ,,Alio, Raseiniams“ papasakota istorija. Ji teigia viena auginanti 4 mažamečius vaikus. Mažiausiai dukrai šiuo metu yra tik dveji metukai, o vyriausiam sūnui sukako dvylika. Moteris neslepia, jog kiekvieną mėnesį gauna iš valstybės apie 2200 Lt socialinių išmokų.                .
- Pati niekur nedirbu, nes vaikai nesio pašalpų mokėjimas ėmė strigti,- bėdojo Paliepių kaimo gyventoja L. Jansonienė.- Kai už lie-pą negavau pašalpų, buvau priversta eiti skolintis pas kaimynus, nes vaikams juk valgyti reikia kiekvieną dieną. Kai dėl to papriekaištavau Z. Dubinskui, jis iš manęs tik pasišaipė: negi negali susitaupyti pinigų? Bet kaip sutaupyti, kai socialinę pašalpą gauni tik kas antrą mėnesį. Juk ir mokesčius reikia susimokėti, ir malkas nusipirkti.     .
L. Jansonienė ,,Alio, Raseiniams“ teigė, jog rugpjūčio pabaigoje dar maži. Tačiau nuo birželio mėn. Ariogalos sen. socialiniam darbuotojui Z. Dubinskui pristatė visas pažymas. ,,Bet jis pasakė, kad eina atostogauti. Kai pasakiau, kad tuomet vėl laiku negausiu pašalpų, Z. Dubinskas atsakė: ,,O tai ką aš padarysiu?”. Ir paguodė: atseit lapkričio mėnesį gausiu už kelis mėnesius. Kiek suprantu, Z. Dubinskas mane vedžioja už nosies. Jis po 25 dienos į Raseinių r. sav. Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių prisitato dokumentus, o mes liekam kaltos,- neslėpė apmaudo daugiavaikė motina L. Jansonienė.

Komentarų nėra