Kaulakių bibliotekoje pristatyta naujausia kraštiečio knyga

Siųsti Versija spausdinimui

Kaulakių bibliotekoje surengtas susitikimas su kraštiečiu žurnalistu, aviatoriumi Edmundu Ganusausku ir jo naujausios knygos „Ekscelencija, monsinjoras ir…“ pristatymas.
Knyga sudaryta iš pasakojimų apie ypatingus žmones, kuriuos, E. Ganusausko žodžiais, jam buvo leista sutikti ir ne vienus metus itin artimai bendrauti. Iš penkiolikos knygos herojų septyni jau iškeliavę amžinybėn. Autorius jautė pa­reigą aprašyti gyvenime sutiktus ypatingus žmones, priminti apie jų nuveiktus darbus. Knygos herojai buvo arba yra jo draugai. Nepakliuvo tie, apie kuriuos autorius jau išleidęs knygas.
E. Ganusausko profesinė veikla pasidalijusi į dvi dalis. Pirmą dalį sudaro aviacija, todėl ir knygoje aprašyta nemažai su aviacija susijusių asmenybių. Jai autorius paskyrė daug laiko – ji jam dovanojo ne tik skrydžio žavesį, bet ir daug draugų aviatorių. Antroji dalis – žurnalistika. Ji suvedė su iškiliomis asmenybėmis, praplėtė akiratį, dovanojo daug naujų pažinčių, leido rašyti apie sutiktus žmones.
E. Ganusauskas naująją knygą su autografu padovanojo Kaulakių bibliotekai. Susitikimo metu žiūrėjome knygos herojų nuotraukas ir klausėmės įdomaus Edmundo pasakojimo apie kiekvieną iš jų.
Bibliotekos skaitytojai ir lankytojai dėkingi rašytojui, kad nepamiršta savo gimtojo krašto. Surengtas jau ne vienas susitikimas. Kaskart autorius padovanoja savo parašytų knygų. Biblioteka turi daug jo dovanotų knygų iš jo asmeninės bibliotekėlės, dalis jų – su žymių žmonių autografais.
Zita Gedminienė, Kaulakių bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra