Kaulakiuose lankėsi Nijolė Oželytė

Siųsti Versija spausdinimui

Kaulakių bibliotekoje surengtas susitikimas su aktore, sukūrusia daugiau nei trisdešimt vaidmenų televizijos ir kino filmuose, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatare, politikos ir visuomenės veikėja Nijole Oželyte, vyko knygos „Atatrankos“ pristatymas. Knyga išleista 2022 m. leidyklos „Tyto alba“. Joje sudėtos N. Oželytės mintys apie praeities įvykius, apmąstymai įvairiais gyvenimo klausimais. Tekstai tokie taiklūs ir aktualūs šiuolaikinių įvykių kontekste, lyg būtų parašyta šiandien. Tai pirmoji N. Oželytės knyga. Į ją sudėti geriausi autorės tekstai nuo 2011 metų, paimti iš jos paskyros socialiniame tinkle „Facebook“. Kai pati visuomenės veikėja, penkerius metus planavusi parašyti knygą, tam nesurado laiko, to ėmėsi leidykla. Tekstai atrinkti tie, kurie nelietė jos privataus gyvenimo. N. Oželytė džiaugėsi puikiu leidyklos sumanymu ir išleista knyga.
Susitikime knygos autorė kalbėjo apie save: vaikystę, paauglystę, aktorystę. Išsakė savo požiūrį apie mus supantį pasaulį, įterpdama ir poezijos posmų. Nors ne visoms jos išsakytoms mintims pritarė susirinkusieji, bet, pasak N. Oželytės, taip ir turi būti, nes kiekvienas esame skirtingi, skirtingas požiūris, patirtis, suvokimo lygis. Pasak knygos autorės, to paties žodžio turinys kiekvienam žmogui yra skirtingas. Daugybė žodžių dažnai liejasi beprasmiškai, nes tik kalbėdamas žmogus jaučia, kad jis išvis yra. Tačiau jeigu norime, kad žodžiai taptų mus jungiančiu susikalbėjimo tiltu, o ne sprogmeniu po juo, kalbant svarbu ne „išsakyti“, o „pasakyti“. Susirinkusiuosius žavėjo knygos autorės begalinė energija, kaip ji aštriai, jautriai žvelgia į save ir pasaulį, ragina kovoti už gyvenimą, kuriame nėra veidmainystės.
Susitikime dalyvavo Pagojukų seniūnijos seniūnas Antanas Valantinas. Lankytojų atvyko ir iš toliau: Akstinų, Raseinių, Girkalnio ir kitur, netgi iš Kelmės. Dėkoju visiems apsilankiusiems. N. Oželytė išvyko dėkinga už surengtą susitikimą, su glėbiu sveikinimų ir gėlių. O mes prisiminsime išsakytas mintis, skaitysime knygą „Atatrankos“ su autorės autografu.
Zita Gedminienė,
Kaulakių bibliotekos vyresn.
bibliotekininkė

Komentarų nėra