Keturioliktoji „Girkalnio griežynė 2019“

Siųsti Versija spausdinimui

Jau ilgalaikė tradicija paskutinį rugpjūčio šeštadienį į Vingio gatvės vasaros estradą Girkalnyje sukviesti grojančius, dainuojančius, mėgstančius gražią lietuvišką muziką atlikėjus ir jų gerbėjus. Šiais metais dainingų atlikėjų desantas ir giedras dangus į šventę sukvietė linksmai ir kilniaširdiškai nusiteikusį rekordinį skaičių gerbėjų. Gausioje publikoje dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis su žmona Dovile, Savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla, Seimo narės Vidos Ačienės patarėja, rajono Tarybos narė Jūratė Garliauskienė, Tarybos nariai Jonas Vazgys, Aldona Ona Radčenko, kaimų bendruomenių pirmininkai.
Pačiame vidurdienio karštyje pasigirdo skambūs muzikos akordai. Pirmoji žiūrovus linksmino Butkiškės kaimo kapela, joje energingai akordeoną tempė meras A.Bautronis. Ją keitė ketvirtą kartą šventėje dalyvavusi Jurbarko rajono Veliuonos kultūros centro Raudonės kaimo kapela, vadovaujama Jono Apoliaus Grygarto. Skambiais balsais ir šmaikštumu visus pakerėjo antrą kartą šventėje dalyvavusi Nemakščių liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“, vadovaujama Juozapo Juščiaus. Radviliškio rajono Šeduvos kultūros ir amatų centro liaudiškos muzikos kapela ,,Užuovėja“ su vadovu Edvinu Kažukausku yra praleidę tik vieną „Girkalnio griežynę“. Jų apsilankymas buvo jau tryliktas. Girkalnio liaudiškos muzikos kapela „Gojus“, vadovai Sigita ir Antanas Vaitiekūnai, – šventės organizatoriai. „Girkalnio griežynės“ naujokės Viekšnių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Virventa“, vadovas Rimantas Mikalauskas, Pakražančio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela, vadovas Saulius Venckus, Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus jaunimo kapela „Svaja“, vadovas Antanas Maziliauskas, Kauno rajono Ežerėlio kultūros centro kapela „Samanėlė“, vadovas Remigijus Marma tikrai nesijautė naujokais. Skambios dainos, svajingi valsai, trankios polkutės išjudino visus. Pilna aikštė besisukančių porų – gražiausias šventės reginys. Močiutės ir diedukai, ponios ir ponai, damos ir kavalieriai – kiekvienas pagal savo išgales trypė į taktą. Pasklidę liaudiškos muzikos garsai nepaliko abejingų, žiūrovai lingavo ir dainavo kartu su muzikantais.
Ne tik su muzika ir dainomis linksmai šurmuliavo „Girkalnio griežynė 2019“. Girkalnio pagrindinės mokyklos aikštyne jau nuo 10 val. ryto liejosi sūrūs septynių krepšinio komandų žaidėjų prakaito lašai, aidėjo sirgalių šūksniai, ausis rėžė teisėjų švilpukų garsai. Kol į aikštelės grindinį daužėsi kamuolys, draugiškumo buvo mažai. Susikaupimas, azartas, sėkmė vienus vedė pergalės link, kitiems teko nuryti kartų nusivylimo gumulą. Trečią vietą iškovojo „Patrankų mėsa“, antrą – „Kirtis dešine“, pergalę šventė „Saulėlydžio“ komanda. Karavano konkurso finale susitiko Gvidas Kačiušis ir Emilis Petrauskas. Stipresnis ir greitesnis šįkart buvo Gvidas, jis ir tapo konkurso nugalėtoju. Nuoširdžiai ačiū mūsų sporto entuziastui Edvinui Mockaičiui ir jo sesei Vilitai už puikiai suorganizuotą renginį.
Iš tiesų buvo ką pamatyti ir kuo pasidžiaugti. Girkalnio kaimų bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“  mokymuose. Dėl jų šventėje dalyvavo šio projekto atstovai, jie kvietė visus į palapinę, uždavinėjo klausimus. Teisingai į juos atsakius buvo galima laimėti prizą – elektroninio parašo kortelę. Nuoširdžiai ačiū Janinai Aleksandrovienei, ji ir buvo šio projekto „mokinukė“, už atviliotą šią šventės pramogą. Virtualių pramogų mėgėjai lankėsi Algirdo ir Andriaus palapinėje, joje garsiai skambėjo ir juokas, ir klyksmas. Sunku žodžiais apsakyti tą jausmą, kuris lydėjo kiekvieną žaidimo dalyvį užsidėjus virtualios realybės akinius. Sušilę, suplukę mažieji šventės dalyviai vis atakavo batutą, šaudė iš lanko, pirko žaislus, riestainius.
Žiūrovai matė tik fasadinę šventės pusę, tačiau pasiruošimo, vietos įrengimo, scenarijaus sukūrimo darbai – organizatorių rūpestis. Dalyvavusieji renginiuose gali paliudyti, kiek minties, širdies, energijos, kantrybės, entuziazmo ir nuoširdaus darbo įdėta. Sunkiausias darbas – prašyti finansinės paramos. Pačius nuoširdžiausius padėkos žodžius tariu šios šventės rėmėjams: Raseinių rajono savivaldybei, Raseinių rajono kultūros centrui, Girkalnio kaimų bendruomenės komandai, Girkalnio degalinės vadovui Antanui Petraičiui, Almai ir Vytautui Okockiams, Aušrai ir Edmundui Ignatavičiams, Girkalnio kiaulių kompleksui, Gražinai ir Valdemarui Jacikams, Virginijui Kybartui, Vidmantui Karabinui, TS-LKD Raseinių skyriui, Mariui Andraičiui, Mariui Gargasui, Vidai Dambrauskienei, Antanui Dambrauskui, saldžiausiems šventės rėmėjams – Šerkšno šeimynos bitynui, KB „Zanavykų krašto pienas“. Ne visi rėmėjai norėjo būti paviešinti. Kartais geri darbai daromi tyliai. Visada bus atlyginta tam, kas geba duoti ar dalytis. Ačiū už supratimą, dosnumą ir pagalbą.
Organizatoriams ačiū už bendrą gražų rezultatą – šventę „Girkalnio griežynė 2019“. Ypač džiaugiuosi ir nuoširdžiai dėkoju miestelio žmonėms, kurie laukdami šventės gražino savo aplinką, šienavo pakeles, ragino tą patį daryti kaimynus. Visa tai rodo, kad ši šventė laukiama ir brangi.
Pasibaigus šventei lieka daugybė įspūdžių, gerų emocijų, kažkiek malonaus nuovargio ir pasididžiavimas – mums pavyko. Kad ir kokie negražių kalbų skersvėjai blaškėsi per rajoną, per kaimynines kapelas, kad „Girkalnio griežynės 2019“ nebus, bet ji įvyko ir pavyko. Informacinių rėmėjų „Alio, Raseiniai“, „Raseinių naujienos“, Raseinių TV pastangomis dar ir šiandien galime grįžti į šventę, perklausyti patikusias dainas, pasižiūrėti į atlikėjus ir žiūrovus. Ačiū jums, mielieji žurnalistai. Jūsų dėka šventės peržiūra viršija 14 tūkstančių kartų. Rezultatas kalba pats už save. Žmonės mylėjo, myli ir mylės lietuvišką dainą, kurią mums paliko seneliai, proseneliai, kurią ir mes turime palikti ateinančiai kartai.
Trankiai vasarą užbaigė grupė „Bonus“ ir spalvingi fejerverkai. Netruks apsisukti laiko ratas ir, jei Dievas duos būti sveikiems, mes vėl po metų, 2020 metų rugpjūčio 29 dieną, paskutinį vasaros šeštadienį, susitiksime toje pačioje vietoje, tuo pačiu laiku jau penkioliktoje „Girkalnio  griežynėje“.
Justina Šaulienė

Komentarų nėra