Ketvirtoji vieta pasaulio čempionate

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS

Sausio mėnesį Naujoje Zelandijoje Kraistčečio (Christchurch) mieste vyko neįgaliųjų pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Čempionate dalyvavo atletai su negalia iš 73 valstybių. Lietuvai atstovavo geriausia Raseinių sportininkė Irena Perminienė, ji dalyvavo rutulio stūmimo rungtyje. Pagal pažeidimo lygį priklausančios pačiai silpniausiai F 54 grupei, šioje grupėje varžėsi devynios pajėgiausios pasaulio sportininkės iš Vokietijos, Slovakijos, Tuniso, Kinijos, Čekijos, Meksikos. Po gana gero starto ir tikrai puikaus antrojo bandymo, kuriuo rutulys buvo nustumtas 620 cm, I. Perminienė buvo trečioje vietoje. Deja, trečiuoju bandymu Čekijos sportininkė nustūmė 14 cm toliau už mūsų sportininkę ir išsiveržė į priekį, taip stumtelėdama I. Perminienę laipteliu žemyn. Trys likę bandymai taip pat buvo neblogi, bet ne tokie, kad pralenktų varžovę ir gerą draugę iš Čekijos – Kacanu Evą. Beje, priešpaskutinis bandymas Čekijos sportininkei buvo nesėkmingas ir visus kartus, išskyrus tą vienintelį, ji nustumdavo mažiau nei mūsų sportininkė. I. Perminienė paskutiniu bandymu dar kartą nustūmė rutulį šešis metrus (6.03), bet to buvo per mažai.
Lietuvai iškovota garbinga ketvirtoji vieta, aukščiau už mus pakilo tik Vokietija, Slovakija, Čekija. Pirmosios dvi vietos patenka į parolimpines žaidynes, kurios vyks Londone (Anglija). Tikėkimės, kad I. Perminienė taip pat ten pateks, tik dar reikės daug dirbti ir dalyvauti įvairiose varžybose. Gal tai tik į gera, nes ne visada tiesiausias kelias yra pats geriausias. Labai džiugu, kad šį kartą su mūsų sportininke į čempionatą galėjo vykti treneris Eugenijus Petrokas, kurio patarimai ir mankštos pratimai labai daug naudos duoda sportininkams ruošiantis varžyboms ir jų metu.
Be jau minėtos I. Perminienės pirmenybėse taip pat varžėsi diskometikas Rolandas Urbonas (regėjimo negalia), Ramunė Adomaitienė (judėjimo negalia), Sigita Kriaučiūnienė (regėjimo negalia), Sergėjus Sokolovas, Sigitos Kriaučiūnienės komandos narys ir lydintis žmogus. Daug sportininkams padėjo Lietuvos parolimpinio komiteto generalinis sekretorius Gintaras Zavackis (judėjimo negalia). Klaipėdietė Ramunė Adomaitienė moterų ieties metimo rungtyje tarp trylikos dalyvių iškovojo bronzos medalį. Sportininkė ietį nusviedė 28,63 m ir be apdovanojimo dar pelnė kelialapį į 2012 metų vasaros Londono (Anglija) parolimpines žaidynes. Taip pat moterų su judėjimo negalia šuolio į tolį rungtyje R. Adomaitienė geriausiu – trečiuoju – bandymu nuskriejo 4 m 64 cm ir, pagerinusi planetos rekordą, aplenkė trylika varžovių, taip iškovodama aukso medalį. Pagal iškovotus medalius mūsų rinktinė užėmė 42 vietą.
Lietuvos rinktinė grįžo sausio 31 dieną. Oro uoste ją pasitiko didžiulis būrys draugų, kolegų ir Raseinių r. sav. meras Dainius Šadauskis. Linkime sportininkams sėkmės ir daug gražių pergalių tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Visus norinčius daugiau ir tiesiai iš Irenos Perminienės sužinoti ir pasikalbėti apie viską, kas vyko, pamatyti vaizdo įrašų ir fotografijų iš šio čempionato, kviečiu šių metų vasario 15 d. 10 val. į VšĮ Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centrą.

Komentarų nėra