Klimato kaitos savaitė

[1]Raseinių lopšelis-darželis „Liepaitė“ atsiliepė į Aplinkos ministerijos kvietimą spalio 18–24 dienomis dalyvauti Klimato kaitos savaitėje. Ja siekiama atkreipti dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus.
Lopšelyje-darželyje organizavome „STEAM dirbtuves“. Kiekvieną dieną buvo rengiamos veiklos, jos labiau tiko ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytiniams. Stiklo tyrinėjimo stotelė atskleidė stiklo naudą ir žalą, kaip prisidėti prie gamtai palankaus problemos sprendimo; rūšiavimo stotelėje ugdytiniai buvo skatinami rinkti šiukšles, jas rūšiuoti ir taip prisidėti prie gamtos išsaugojimo, prikelti antrines žaliavas naujam gyvenimui pasigaminant įvairių žaislų; kompostavimo stotelėje ugdytiniai sužinojo apie žaliąsias atliekas, kad jų nevalia maišyti su kitomis atliekomis, kokia kompostavimo nauda gamtai ir žmogui; stotelėje „Nepaprasta vandens galia“ išsiaiškino vandens poveikį žmogui ir gamtai, tyrinėjo vandenį ir jo teikiamus malonumus, atrado būdų, kaip taupyti vandenį.
Tikime, kad pasėtas nors ir mažas grūdelis vaiko mąstyme, vaizdiniuose apie švarią gamtą ir jos resursų tausojimą prisidės prie klimato kaitos gerėjimo.
Roma Kasparavičienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui