Klimato savaitė Šaltinio progimnazijoje

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių Šaltinio progimnazijos bendruomenė kiekvieną dieną formuoja savo požiūrį į ekologišką supančią aplinką. Spalio 18–24 dienomis prisijungėme prie Aplinkos ministerijos rengiamos akcijos „Klimato savaitė 2021“.
Mokiniai buvo mokomi kritinio mąstymo, ieškojo sprendimų, kaip galima sustabdyti maisto švaistymą, ką galima pagaminti iš maisto likučių, taip pat diskutavo, kaip kiekvienas gali prisidėti prie klimato kaitos mažinimo, atliekų surinkimo ir perdirbimo.
Išvykoje po Raguvos mišką septintokai, padedami girininko Raimondo Juzikio, ne tik susipažino su miško gyvenimo ciklais, medžių amžiaus, aukščio skaičiavimais, veiksniais, mažinančiais oro taršą, bet ir patys praktiškai prisidėjo – sodino mišką.
Susieti kūrybingumą ir kritinį mąstymą mokiniams teko technologijų ir dailės pamokose ieškant būdų, kaip kūrybiškai panaudoti antrines žaliavas ir taip mažinti vartotojiškumą.
Progimnazijoje nuolat siekiama, kad bendruomenės nariams aplinkosauga būtų ne tik vadovėlio sąvoka, bet ir tam tikri veiksmai: medžių sodinimas, atliekų rūšiavimas ir rinkimas, vartotojiškumo mažinimas, antrinis žaliavų perdirbimas ir kt.
Jolanta Stankaitienė,
Raseinių Šaltinio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Komentarų nėra