Knygos „Nuo Paliepių kalvos“ sutiktuvės

Siųsti Versija spausdinimui

Nenuilstantis mūsų krašto literatas, fotografas Pranas Laurinavičius rugpjūčio 19 d. pakvietė į savo knygos ,,Nuo Paliepių kalvos“ pristatymą. Knygos sutiktuvių renginį organizavo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Sujainių filialo vyresn. bibliotekininkė Danelija Laurinavičiūtė. Kaip teigė pats autorius, knygos sutiktuvės užtruko dėl nuolat besikeičiančios epidemiologinės situacijos.
Sujainių kaimų bendruomenės salė buvo pilnutėlė, pasveikinti autoriaus susirinko gausus būrys literatūros mylėtojų, bendruomenės narių, garbingų svečių ir žiūrovų, išsiilgusių laiko, skirto sieloms ,,pakrauti“.
Tai jau antroji autoriaus knyga. Joje P. Laurinavičius su skaitytojais dalijasi prisiminimais ir kviečia pasižvalgyti nuo metaforinės Paliepių kalvos pasitelkdamas miniatiūras, apsakymus.
Ištraukas iš knygos skaitė anūkė Eva Laurinavičiūtė, Raseinių kultūros centro teatro ,,Braižas“ aktorės Sandra Maslauskienė ir Nijolė Kavaliauskienė. Rašytojas knygoje vaizdingai, jautriai, šmaikščiai, sakraliai veda skaitytoją savo prisiminimų literatūriniais keliais, kur asmeniniai potyriai supinami su literatūrinių personažų paveikslais.
Muzikinę nuotaiką renginyje kūrė ir autorinėmis dainomis pagal P. Laurinavičiaus ir kitų Lietuvos poetų žodžius džiugino Lena Germanavičiutė-Jagielienė. Įžvalgomis apie knygą dalijosi literatų klubo ,,Dubysa“ narė Irena Bulotienė ir mokytoja Janina Šniūrevičiūtė-Šiuipienė. Knygos viršelį papuošė Sujainių gyvenvietės, tvenkinių, tolimų laukų panorama. Nuotraukos autorius Audrius Norkus.
Nuoširdžius žodžius literatui skyrė Paliepių seniūnijos seniūnė Rasa Spurgienė, Sujainių kaimų bendruomenės pirmininkė Rita Visockienė, Raseinių rajono savivaldybės Tarybos narė Aldona Ona Radčenko, literatų klubo ,,Dubysa“ nariai, arbatos klubas ,,Gijos“, Sujainių bendruomenės nariai, šeimos nariai, artimieji. Beveik kiekvieno, sveikinusio autorių knygos sutiktuvių proga, lūpose skambėjo linkėjimas ilgai nelaukiant rašyti trečią knygą. P. Laurinavičius žadėjo savo kūrybos mylėtojų nenuvilti ir jau artimiausiu metu imtis knygos rašymo, o jos pagrindinė ašis bus vaikai ir anūkai.
Autorius nuoširdžiai dėkoja knygos ,,Nuo Paliepių kalvos“ redaktorei Rūtai Gudžiūnienei ir kiekvienam atvykusiam į knygos pristatymą.
Auksinės plunksnos gerbiamam P. Laurinavičiui, plačių pegaso sparnų, nuoširdžių skaitytojų.

Sandra Maslauskienė

Komentarų nėra