Knygos „Poezijos galia“ sutiktuvės

Versija spausdinimui

Sausio 6 dieną Lietuvos menų mėgėjų asociacija (LMMA) „Branduma“ poetus, rašytojus, meno mylėtojus pakvietė į Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriaus renginių salę, joje vyko asociacijos narių knygos „Poezijos galia“ sutiktuvės.
Šios knygos autoriai LMMA „Branduma“ prezidentas, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos (LNRS) valdybos vicepirmininkas, laikraščio „Gintaro gimtinė“ atsakingas redaktorius, rašytojas, poetas dr. Vytautas Šiaudytis, antroji autorė – labai charizmatiška asmenybė Renata Aleksiejienė. Tai muzikuojanti dainininkė, mišraus vokalinio ansamblio „Radasta“ vadovė ir poetė, parašiusi muziką pagal daugelio poetų žodžius. Šioje knygoje pateikiama dvidešimt eilėraščių, kuriuose jautriai, su meile atspindėti autorės gyvenimo žingsniai. Renatai įstojus į LNRS buvo įteiktas pažymėjimas – sveikinome įsijungus į gausias poetų gretas šioje organizacijoje. Taip pat Renata buvo apdovanota jau antrąja Seimo padėka už aktyvią ir ilgametę kultūrinę veiklą. Ši aktyvi moteris yra LMMA „Branduma“, LNRS narė, Lietuvos kūrybinės raiškos asociacijos (LKRA) „Menų sodas“, Kultūros, meno ir mokslo asociacijos (KMMA) „Kūrėjų menė“ narė, Raseinių krašto literatų klubo „Dubysa“ pirmininkė, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė.
Trečioji bendraautorė – 22 metus dirbusi Kauno valstybiniame muzikiniame teatre dailininkė, dekoracijų tapytoja, LNRS, labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“ narė, rašytoja, poetė Simeona Baranauskaitė-Načajienė.
Tai knyga apie poeziją, prozą ir tapybą. 184 puslapių knygos redaktorius ir maketuotojas Vytautas Šiaudytis, knygos viršelių paveikslų „Angelas sergėtojas“ ir „Angelas su kūdikiu“ autorė –
S. Baranauskaitė-Načajienė.
Renginio moderatorius V. Šiaudytis pasitelkęs mediją pakvietė dalyvius drauge su autoriais pakeliauti knygos „Poezijos galia“ skyriais: „Vytauto Šiaudyčio poezija ir proza“, „Renatos Aleksiejienės kūryba“, „Simeonos Baranauskaitės-Načajienės kūryba ir tapyba“.
V. Šiaudytis, R. Aleksiejienė,
S. Baranauskaitė-Načajienė stabtelėdavo ties kiekviena skaidre ir papildydavo prisiminimais, pasakojo apie savo išleistus kūrybos aruodus, kartu su plunksnos bendraminčiais – almanachus, apie tapybos darbus, akimirkas iš įvairių renginių ir skaitė savo kūrybą.
Pagal poetų eiles skambėjo vokalinio ansamblio „Radasta“ dainos apie mamą, gimtąjį sodžių, prabėgusią jaunystę, gyvenimą, meilę: „Motulei brangiai“, „Jaunystės prisiminimai“ (eil. V. Šiaudyčio), „Dėkok gyvenimui“ (eil. Dalios Šebelskienės), „Dovanos“ (eil. R. Aleksiejienės), „Kol išauš“ (eil. Irenos Staražinskaitės-Glinskienės), muziką sukūrė ansamblio vadovė, poetė R. Aleksiejienė, „Baltas žydėjimas“ (eil. R. Aleksiejienės), „Vytautui Šiaudyčiui“ (eil. a. a. J. Mickevičiaus, muzikos autorė ansamblio vokalistė Anelė Grigienė).
Dalyviai sveikino knygos autorius ir linkėjo sveikatos, kūrybinės energijos, kvietė toliau kurti, nesustoti. Nuoširdūs padėkos žodžiai, šypsenos, karšti plojimai, tautodailininkės Genovaitės Morkūnienės karpyti angelai lydėjo ansambliečius ir jų vadovę R. Aleksiejienę.
Tegu dar ilgai skambės poetės R. Aleksiejienės eilėraščio „Poetams“ eilės: „Rašykit, dar rašykite, mielieji, / Ir nesvarbu, kas kaip vadins: / Keistuoliais, genijais, tiesiog poetais – / Dėl to juk talentas nedings.“
Birutė Zeigienė,
Lietuvos nepriklausomųjų
rašytojų sąjungos metraštininkė

Komentarų nėra