Knygos sutiktuvės Viduklės bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Balandžio 8 dieną į Viduklės biblioteką susirinko gausus būrys žmonių susitikti su naujos knygos, kelionių žinyno „Viduklės ir Nemakščių kraštas“ autoriais Vyteniu ir Junona Almonaičiais.
Kaip pasakojo autorius, rašyti apie šį kraštą paskatino jaunystės metais čia organizuoti žygeivių renginiai, pirmoji Molavėnuose, tada visuomenei dar mažai žinomoje istorinėje vietovėje, švęsta Rasų šventė. Kelionių žinynai, abiejų autorių požiūriu, rašančiuosius įpareigoja ne tik surinkti jau turimą užfiksuotą informaciją, bet ir rasti bei teikti naujų autentiškų duomenų. Stiprėja skaitančiojo, norinčio geriau kraštą pažinti meilė ir pagarba savo žemei. Tokios knygos autoriai jaučia atliekantys svarbų patriotinių jausmų ugdymo darbą. Visa, kas tą dieną renginyje aptarta, išgirsta, pamatyta, susirinkusiuosius skatino mąstyti apie savo krašto praeitį, iškilius žmones, jų darbus. Viduklės moterų ansamblio „Ringė“ (vadovė Gerda Lapinskaitė) dainos klausančiųjų mintis vedė į pokario dramą ir dabarties tragediją Ukrainoje, skaitomi Juozo Apučio ir Simono Stanevičiaus literatūriniai tekstai – į apmąstymus, kokie menininkus ir skatino tai parašyti. Tarybos narė Aldona Ona Radčenko savo eilėmis peržvelgė Viduklės panoramą. Mokytojos istorikės Eugenijos Verygienės ieškojimai ir atradimai rodė dėmesio savo žemės kalneliui, kryžiui, jį pastačiusiems žmonėms pavyzdį. Autoriai atsakė į klausimus, priėmė Prano Laurinavičiaus pastabą, kūrė žaismingą nuotaiką vesdami viktoriną. Jie apdovanojo šio gražaus renginio organizatorę ir vedėją bibliotekininkę Aušrą Užmedzkienę, dainavusias ir kalbėjusius. Daugelis įsigijo knygą „Viduklės ir Nemakščių kraštas“. Pokalbis su autoriais užsitęsė ir renginiui pasibaigus.
Bibliotekininkės ir visų susirinkusiųjų dėmesys autoriams ir jų knygai – padėka už atliktą didelį darbą. Šio rūpestingai ruošto renginio visuma – įsimintinos valandos, praturtinusios žmones žiniomis, mintimis ir emocijomis, nuoširdžiu bendravimu. Geros emocijos po šio susitikimo skatina norą padėkoti kiekvienam prisidėjusiam, kad toks renginys įvyko.

Živilė Lembutienė

Komentarų nėra