Kokie pokyčiai laukia švietimo sistemos

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 18–19 dienomis gausus būrys Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Raseinių rajono susivienijimo narių dalyvavo diskusijų forume „Kokie pokyčiai laukia švietimo sistemos.“ Į renginį, kuris vyko „Harmony Park“ Prienų rajone, atvyko apie 200 profsąjungos narių iš visos Lietuvos.
Pirmą dieną Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai Gražina Šeibokienė, Agnė Andriuškevičienė ir viceministras Ramūnas Skaudžius pristatė „Tūkstantmečio mokyklų“ programą, vidurinio ugdymo sąrankos projektą, vyko diskusijos apie įtraukųjį ugdymą. Psichologas Evaldas Karmaza kalbėjo apie mokytojo savijautą pandemijos metu.
Antrą dieną diskusijose dalyvavo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas, pavaduotoja Vilija Targamadzė. Diskusijų dalyviai aktyviai kėlė klausimus dėl nacionalinės sutarties, dėl tolesnės sporto vizijos, domėjosi, ar nepasiskiepijęs mokytojas saugus dėl darbo, ar per pandemiją tinkamas apmokėjimas už darbą darželių auklėtojams ir ikimokyklinukų mokytojams, kokie bus tolesni žingsniai didėjant susirgimų atvejų skaičiams, koks bus hibridinio mokymo taikymas realybėje ir kt. Į kai kuriuos klausimus diskusijų dalyviai tiesių atsakymų negavo.
Forumą užbaigė advokatas Karolis Gerbauskas, jis pasidalijo savo įžvalgomis apie teisinius aktų projektus ir teisinę praktiką, su kuria susiduria atstovaudamas švietimo profsąjungos bendruomenei. Susirinkusieji pasidalijo patirtimi, pasidžiaugė, kad šiais metais daugelis galėjo pasinaudoti papildomomis atostogų ir sveikatinimo dienomis, skirtomis profsąjungos nariams.
Dalyviai išsiskirstė su viltimi ir nerimu laukdami ateinančiais mokslo metais ne tik pokyčių, bet ir stabilumo, aiškumo priimant aktualius švietimo bendruomenei sprendimus.

Donatas Baukys,
LŠDPS Raseinių rajono susivienijimo
pirmininkas

Komentarų nėra