Konkursas Elektrėnuose

Siųsti Versija spausdinimui

Balandžio 28 dieną Elektrėnų meno mokykloje vyko XXII respublikinis fortepijoninių ansamblių konkursas „Skambinu su draugu“, jį organizavo Elektrėnų meno mokyklos fortepijono skyriaus mokytojų grupė.
Jaunieji pianistai atvyko iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių dvidešimt dviejų meno ir muzikos mokyklų: Alytaus, Ariogalos (Raseinių r.), Biržų, Birštono, Elektrėnų, Grigiškių, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Kupiškio, Pagirių, Ukmergės, Varėnos, Vilkaviškio, Visagino, Vilniaus ir Vilniaus rajono.
Fortepijoninių ansamblių dalyviai buvo skirstomi į kelias amžiaus grupes: A kategorijos (1–4 klasių), B kategorijos (5–7 klasių), C kategorijos (8–10 klasių), D kategorijos (dalyviai, kurių ansambliai sudaryti iš skirtingų A, B ir C kategorijų mokinių) ir E kategorijos (ansambliai, kuriuose mokiniai groja su mokytoju ar suaugusiu šeimos nariu). Renginyje dalyvavo nemažas būrys jaunųjų pianistų, o juos ruošė penkiasdešimt aštuoni pedagogai. Konkurso dalyviai turėjo atlikti laisvai pasirinktą po vieną skirtingo charakterio kūrinį, kuriuos vertino kompetentinga komisija. Fortepijoniniai ansambliai klausytojus nustebino ryškiu ir spalvingu atlikimu, improvizacijomis, išaugusiu mokinių meistriškumo ir profesionalumo lygiu.
Raseinių meno mokyklai atstovavo trys fortepijoniniai ansambliai. A kategorijos perklausoje puikiai pasirodė šiame renginyje debiutuojantys jaunieji pianistai iš Ariogalos skyriaus – šeiminis Adrijos ir Dajaus Giedraičių (1 kl., 3 vieta), Tėjos Džiaugytės (1 kl., 2 vieta) ir Tautvilo Šukevičiaus (4 kl., 2 vieta) duetai, jie atliko Hans-Giunter Heumann („One O‘clock Rock“), Denni Alexander („Lazy Kind of Walts“) kūrinius, ir Ugnė Morkutė (4 kl., 3 vieta) bei Paulina Šolytė (5 kl., 3 vieta), atlikusios lietuvių kompozitoriaus Valentino Bagdono kūrinį „Atvažiavo piršlys“. Mokines konkursui parengė vyresnioji mokytoja Džiuljeta Banienė. Fortepijoniniai duetai už puikų pasirodymą buvo apdovanoti diplomais ir prizinėmis taurėmis.
Džiuljeta Banienė,
Raseinių meno mokyklos
Ariogalos skyriaus vyresnioji mokytoja

Komentarų nėra