Kovo 8-ąją – pažintis su Lietuvos Respublikos Seimu

Siųsti Versija spausdinimui

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos (LSDMS) Raseinių klubo moterys turi gražią tradiciją – Kovo 8-ąją paminėti kartu nuoširdžiai bendraujant, dalinantis patirtimi ir klausantis gražaus socialdemokratų vyrų padovanoto koncerto. Tačiau šiemet pirmąją pavasario šventę šios tradicijos buvo atsisakyta. Metas, kurį šiuo metu išgyvena visas pasaulis, nėra pats geriausias šventėms ir kelionėms, nors prablaškyti mintis, užsimiršti, pabendrauti, pasidalinti išgyvenimais ir prisiminimais yra būtina, kad patys nepalūžtume, kad reikiamu metu galėtume padėti kitiems, rasti tinkamą žodį silpnesniems. Tad nepamirškime savęs, nepulkime į depresiją, nes tik būdami stiprūs galime padėti kitiems. Geriausia leisti gyvenimui tekėti įprasta vaga.
Seimo narės, LSDMS pirmininkės Orintos Leiputės kvietimu kovo 4 d. Raseinių klubo narės apsilankė Seime. Daugelis čia lankėsi pirmą kartą ir už tokią galimybę dėkojame Seimo narei O. Leiputei ir jos padėjėjoms. Pirmiausia buvome pakviestos į Seimo posėdžių salę, ji tuo metu buvo tuščia. Paskui apžiūrėjome Konstitucijos salę, kurioje 1990 m.
paskelbus Nepriklausomybę vyko pagrindinės spaudos konferencijos, Kovo 11-osios akto salę, kurioje vyksta iškilmingi posėdžiai svarbiausiems mūsų valstybės istorijos įvykiams paminėti, Aleksandro Stulginskio salę, kurioje dažniausiai posėdžiauja Seimo valdyba, Algirdo Mykolo Brazausko salę, kurioje vyksta susitikimai su užsienio šalių delegacijomis, Respublikos Prezidento salę, kurioje apsistoja į Seimą atvykęs Prezidentas, Šventojo Jono Pauliaus aūlą, Laisvės gynėjų galeriją ir Seimo erdvėse eksponuojamas parodas.
Seimo rūmuose ekskursijos gidė mus supažindino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, Parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, institucijos struktūra ir, kas itin svarbu, piliečių galimybėmis dalyvauti teisės aktų leidyboje. Po ekskursijos Seimo narė O. Leiputė papasakojo apie Seimo darbą, atsakė į mums rūpimus klausimus. Jie visiems žinomi ir aktualūs: kas mūsų laukia po ligoninių pertvarkos, ar pritariame projektui „Tūkstantmečio mokyklos“ ir kiti.
LSDMS Raseinių klubo narė Ona Babonienė ne tik diskutavo, bet ir pasiūlymą pateikė: „Reikia priimti įstatymą, kad būtų etatinis žmogus, atsakingas už suaugusiųjų veiklą, kaip yra jaunimui. Turėtų būti savivaldybėse suaugusiųjų, senjorų veiklos organizavimo tarybos, kaip yra jaunimo. Turėtų būti senjorų namai. Kai kuriose savivaldybėse tokie namai jau yra. Kada galime, kada norime, ateitume į savo užsiėmimus, susitikimus, šventes. Dauguma žmonių nėra visiškai užimti TAU veikloje.“
Kovo 4–5 d. prie Lietuvos socialdemokratų partijos būstinės stovėjo palaikymo Ukrainai palapinė, visi buvo kviečiami užsukti, pasirašyti knygoje Ukrainos žmonėms palaikyti, sušilti, pasivaišinti arbata, pabendrauti ir pabūti kartu. Mums pasisekė: kiekvienas turėjome galimybę parašyti palinkėjimą ir pasirašyti knygoje. Kelionę į Vilnių baigėme apsilankę Kaziuko mugėje.
Ačiū už nuoširdžią bendrystę kelionės dalyviams.
Diana Kaupaitienė,
LSDMS Raseinių klubo pirmininkė

Komentarų nėra