Krapštotyros baruose

Siųsti Versija spausdinimui

Vagystė I                     

  Raseinių savivaldybės administracijos, miesto seniūnijos bei Policijos komisariato darbuotojai sunerimę dėl šiemet, kaip nei vienais metais, padaugėjusių gėlių vagysčių. Pareigūnai pranešė, kad vykdys akcijas, ir pagauti vagys bus griežtai baudžiami – turės sumokėti už visas išvogtas gėles.       

  Tačiau gali būti, kad Raseiniuose ilgapirščiai ir riestanagiai kėsinasi ne tik į gėles, bet ir į kur kas stambesnius objektus.                   

  Politikai ir verslininkai įtaria, kad Raseinių rajono tarybos dauguma klastingu būdu (o tai jau panašu į vagystę) pasisavino Blinstrubiškių senelių globos namus: pasistengė, kad jie būtų perduoti savivaldybės žinion ir taptų valdomi taryboje susiformavusios politinės daugumos. Tokio valdymo požymiai jau ryškėja – senelių globos namų vadovas iš karto tapo mero bendrapartiečiu, o pavaduotojo kėdę užėmė irgi tai pačiai partijai priklausantis asmuo.                      

  Kam vogti senelių namus? Pasirodo, tie namai yra turtingi. Kuo? Rinkėjų balsais. Senelių namų statuso pasikeitime klastas įžvelgiantys politikai ir verslininkai mano, kad rinkimų į rajono tarybą metu Tvarkos ir teisingumo partijos įtakoje atsidūrę senelių namai gali labai svariai papildyti šios partijos rinkimų balsų banką.                

  Štai kaip – kai kas į užantį slapta įsikiša gėlę, o kai kas senelių namus. O baudžiami bus „gėlininkai“.       

                 Vagystė II                    

  Prieš pesticidus ir kitus chemikalus pasisakantys sveiko gyvenimo būdo propaguotojai nebeapsiriboja vien švietėjiško pobūdžio akcijomis, bet jau rengia baudžiamuosius išpuolius.       

Tuo neseniai įsitikino 400 hektarų ūkį valdantis Viduklės ūkininkas. Iš jo sandėlio pavogta pesticidų už trylika tūkstančių litų.                   

  Neatmetama, kad tokiu neįprastu būdu ūkininkai verčiami nenaudoti pesticidų ir auginti ekologiškai nekenksmingas daržoves.                

                     Vagystė III            

   Raseinių rajono policijos komisariatas pranešė, kad panaši vagystė įvykdyta ir Girkalnio kaime. Čia pavogta įvairių chemikalų, skirtų augalų apsaugai nuo ligų ir kenkėjų. Padaryta žala – apie 39 tūkstančiai litų.      

  Nusikaltimą padarę asmenys ieškomi. Neatmestina, jog kratos gali būti atliktos ir prieš pesticidus pasisakančių žaliųjų judėjimo būstinėse.                

Komentarų nėra