Krapštotyros baruose

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

Antai prieš kurį laiką planuota išasfaltuoti kai kurias gatves Ramonuose, kur gyvena meras, Tvarkos ir teisingumo partijos narys Petras Vežbavičius. Tačiau šiuos planus sutrukdė Raseinių rajono tarybos narys Dainius Šadauskis pareikalavęs, kad lėšos, numatytos Ramonų gyvenvietės gatvėms tvarkyti, būtų skiriamos kitoms, mažiau sutvarkytoms gyvenvietėms. Pagal taiklų D.Šadauskio pastebėjimą, ir kitose gyvenvietėse yra tikinčiųjų R. Paksu, o darant Tvarką, būtina laikytis Teisingumo. Labai geras patarimas.  Nes politikai yra linkę kurti labai savitai suvokiamą tvarką ir teisingumą. Gali būti tvarka ir teisingumas pagal R.Paksą, tvarka ir teisingumas pagal A.Kubilių, tvarka ir teisingumas pagal G.Kirkilą ir pan. Tik nėra tvarkos ir teisingumo, kuris būtų pritaikytas paprasto žmogaus poreikiams.

Kuo nusikalto gamta?

Padubysiais vaikščiojęs „Alio, Raseiniai“ krapštotyrininkas aptiko labai daug šiukšlių ir padarė išvadą, kad gražus gamtos kampelis turi daug priešų. „Bet kaip jis galėjo įgyti priešų, būdamas toks gražus, patrauklus ir absoliučiai taikus?“ – svarstė mąslusis tyrėjas. Jis prisiminė, kad žmonės šiukšlėmis gali išreikšti savo nepasitenkinimą, parodyti kažkam panieką, pabandyti pažeminti ir apjuokti. Tokio keisto elgesio pavyzdys labai išraiškingai buvo pademonstruotas Raizgupio sodų bendrijos Ežerų take, kai viena raseiniškė šalia buvusio vyro tėvų valdos išvertė kalną nereikalingų daiktų – nemenką šiukšlių krūvą. Taip ji pademonstravo labai gilią panieką savo buvusiam sutuoktiniui. „Tačiau kodėl žmonių paniekos nusipelnė toks gražus gamtos kampelis prie Dubysos?“ – svarstė susikrimtęs krapštotyrininkas ir nerado atsakymo į šį klausimą.

Skydamariai

Kovojant su gamtos kenkėjais galima pasitelkti eigulius, kurie atlieka žvalgymą, stebi miškus. Pastaruoju metu jie užfiksavo pavojingą kenkėją – blakių būriui priklausantį netikrąjį eglinį skydamarį. Raseinių urėdijoje jis jau pažeidė apie 38 hektarus eglynų. Skydamarių pažeistuose ir džiūstančiuose eglynuose patariama vykdyti sanitarinį kirtimą. „Gal panašų kirtimą reikėtų vykdyti ir tarp gamtos šiukšlintojų?“- svarstė krapštotyrininkas. Tačiau blakių grupės skydamarius lengviau aptikti nei žmones. Pastarieji ne tik gudresni, bet ir greitesni už vabzdžius, mat naudojasi automobiliais, kuriuos įžūliai atvairuoja į gražiausius gamtos kampelius. Tačiau Dubysos regioninio parko direkcija ragina nesitaikstyti su gamtos niokotojais ir ragina gyventojus, pastebėjusius piktadarius, žalojančius mūsų krašto gamtą, pranešti Dubysos regioninio parko direkcijai. Primenama, jog už saugojamų teritorijų režimo pažeidimus gresia baudos bei padarytos žalos atlyginimas. Žmonės, gaudykite skydamarius!

Nemylimi Paliepiai

Regis, politikų meilę rinkėjams galima išmatuoti išasfaltuotų žvyrkelių ilgiu. Jei įsimylėjęs vaikinas merginai sakytų: aš dėl tavęs išasfaltuosiu penkis kilometrus žvyrkelio, vargu ar tai jai padarytų didelį įspūdį. Tačiau jei kažką panašaus rinkėjams pasakytų politikas, tai turėtų efektą. Jei politikų meilę vertinsime pagal išasfaltuotų žvyrkelių ilgį, norom nenorom padarysime išvadą, kad politikai labai nemyli Paliepių gyvenvietės, nes gatvės čia ne tik nesutvarkytos, bet ir neapšviestos. Kodėl Paliepiai tokie nemylimi? Gal juose gyvena per mažai žmonių, kad jie galėtų sužadinti politikų meilę? Kaip žinoma, politikų meilė yra plati: siekianti apglėbti kuo didesnį rinkėjų skaičių. O kur mažai rinkėjų, ten ir meilė maža.

Tvarka ir teisingumas

Ne paslaptis, jog politikai labai myli save, todėl ne taip jau retai asfaltuoti keliai nuvingiuoja ne tik pas rinkėjus, bet ir pas pačius politikus. Tačiau tokiais dalykais politikai nelinkę girtis.

Komentarų nėra