Krapštotyros baruose

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas Dambrauskas

Kirčiavimo mįslės

 ,Alio, Raseiniai“ krapštotyrininkas pastebėjo, kad Raseinių rajono politikai ir valdininkai labai keistai kirčiuoja pastaruoju metu ypač dažnai vartojamą žodį ,,biudžetas“: kartais tas pats žmogus tą žodį kirčiuoja teisingai (antrąjį skiemenį), o kartais neteisingai (pirmąjį skiemenį). Tai, matyt, liudija jog kalbama apie visiškai nesubalansuotą biudžetą: finansinio subalansavimo stoka įsismelkia net ir į kalbinį lygmenį.                   

        Diktatūra?       

  Paskutiniajame Raseinių rajono tarybos posėdyje meras P.Vežbavičius pademonstravo pribloškiantį politinį pasipūtimą, liudijantį, kad taryboje įsivyrauja kone įžūli daugumos diktatūra.

Kai tarybos narys D.Šadauskis paklausė posėdžiui pirmininkavusio mero, kodėl jis negavo papildomos informacijos apie svarbų posėdžio darbotvarkės klausimą, meras atšovė: reikia priklausyti daugumai, tada ir gausi… D.Šadauskis atrėžė, kad jam būtų gėda priklausyti tokiai daugumai.         

          Mero simetrija        

  Į praėjusį tarybos posėdį meras atėjo įsisegęs mero ženkliuką. Kai vienas tarybos narių jo paklausė, kodėl nesegi neseniai gauto apdovanojimo – Kauno apskrities viršininko administracijos uždarymo renginyje gauto Garbės ženklo, P.Vežbavičius paaiškino: simetrijos sumetimais. Po ženkliuką ant kiekvieno atlapo būtų neskoninga simetrija. Meras simetrijos kažkodėl nemėgsta, nors pagal išsilavinimą yra fizikas. Ypač jam priimtina asimetrija, kuri yra miesto taryboje ir daugumos valia leidžia lengvai spręsti ginčytinus klausimus.               

    Opozicija – nusilpo?   

   Paskutinis rajono tarybos posėdis buvo tarsi futbolo rungtynės tarp stiprios ir traumų gerokai išretintos komandos, mat opozicijos gretos buvo labai išskydusios: posėdyje nedalyvavo daugumos gynybą nuolat bandantis draskyti opozicijos komandos puolėjas L.Kavaliauskas, nebuvo ir A.Kilčausko, J.Bražo, L.Bielskio. Gal juos pakirto kokios nors politinės traumos? O gal juos užvaldė politinė apatija ir vasaros atostogų nuotaikos? Pasinaudodami nusilpusia opozicija, daugumos atstovai darbotvarkės klausimus gvildeno tarsi saulėgrąžas, todėl posėdis užtruko vos kelias valandas.            

       Prabauda       

  Kai ,,Alio, Raseiniai“ paskelbė, kad bendrovės ,,Raseinių žuvininkystė“ generalinis direktorius Č.Kenstavičius už 200 tūkst. litų (beveik keturis kartus pigiau nei planuoja Raseinių rajono savivaldybė) siūlo išvalyti Prabaudos tvenkinį ir sutvarkyti jo pakrantes, atsirado ir daugiau susidomėjusiųjų šiuo projektu. Su žurnalistu kalbėjęs verslininkas, įrengęs ne vieną tvenkinį, tikino, jog Prabaudos tvenkinį ir jo ap-linką sutvarkyti būtų galima už 130 tūkst. litų.             

Komentarų nėra