Krepšininko J. Mačiulio tėtis: mūsų šaknys – Raseinių krašte

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

Krepšininką Joną Mačiulį ir jo tėtį Joną Mačiulį su Raseinių kraštu sieja ne tik ta pati, kaip ir didžiojo Raseinių krašto sūnaus Maironio (Jono Mačiulio) pavardė, bet ir kilmė – krepšininko tėvas yra kilęs iš Raseinių krašto, ir, galima sakyti, aktyviai dalyvauja savo tėviškės bendruomenės gyvenime.  Planavo pavadinti Vytautu  .
J.Mačiulis vyresnysis ir jo sutuoktinė Marytė savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ pasakojo, kad sūnui buvo išrinkę Vytauto vardą. „Tačiau tėvelis netikėtai viską pakeitė. Išvažiavo užregistruoti Vy-tauto Mačiulio, o grįžo užtregistravęs Joną Mačiulį“, – juokdamasi pasakojo M. Mačiulienė.
Paprašytas paaiškinti, kodėl taip nutiko, J. Mačiulis keletą sekundžių ieškojo žodžių. „Taip ir nutiko. Norėjosi, kad ilgiau išliktų garsus vardas Jonas Mačiulis“, – sakė krepšininko tėvas.
Kaip matome, jis nesuklydo: jo sūnus Jonas garsina Lietuvą ir tikrai nedaro gėdos Mačiulių giminei. Mačiuliai taip pat užaugino ir keliais metais už sūnų Joną vyresnę dukrą Jūratę.
J.Mačiulis vyresnysis dirba Karmėlavos seniūnijos girininku. Karmėlavoje ketina įsikurti ir jo sūnus, kuris jau nusižiūrėjo netoli tėvų namo esantį sklypą.Troško treniruočių .
„Jonas namuose apsilanko dažnai, beveik per kiekvienas svarbesnes šventes. Ketvirtadienį jau išskrenda į Milaną. Igokai nesimatysime, tačiau tai visiškai įprasta“, – sakė M.Mačiulienė.
Pasak mamos, vaikystėje J.Mačiulis buvo labai judrus vaikas, todėl mielai pradėjo lankyti A.Sabonio krepšinio mokyklą.
„Krepšinis jam taip patiko, kad didžiausia bausmė būdavo tuomet, kai dėl kokio nors prasižengimo pagrasindavome neleisti į treniruotę. Man nereikėjo demonstruoti kietos vyriškos rankos ar kitaip raginti sportuoti. Jis tai darė su didžiausiu užsidegimu ir neraginamas“, – sakė J.Mačiulis vyresnysis.Mama pridūrė, kad krepšinis sūnų ugdė kaip asmenybę, neleido nuklysti abejotinais keliais, kurie neretai suvilioja energijos pertekliaus blaškomus jaunuolius.
Tačiau lankyti treniruotes buvo gana nelengva, nes kasdien reikėdavo iš miesto grįžti į Karmėlavą, persirengti ir vėl važiuoti į miestą – šįkart jau į treniruotes. Kai treniruotės baigdavosi vėlai vakare, į namus jaunąjį sportininką parveždavo tėvai.
Nors krepšininkas J.Mačiulis daug laiko praleisdavo sportuodamas, tačiau ir mokslai sekėsi neblogai: baigė „Rasos“ gimnaziją ir Vytauto Didžiojo universitetą.

Tikėjo rinktinės sėkme   .

Savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ Mačiuliai pasakojo, jog tikėjo sėkmingu Lietuvos rinktinės pasirodymu Turkijoje.
„Planavome ir patys vykti į Turkiją, tačiau sutrukdė darbai: rugpjūčio pradžioje praūžusi audra Karmėlavos girininkijoje pridarė daug bėdų, todėl darbo grafikas ypatingai įtemptas, dabar nėra laiko ilgesnėms pauzėms“, – sakė jau beveik trisdešimt metų girininku Karmėlavoje dirbantis J.Mačiulis vyresnysis.
J.Mačiulis vyresnysis gimė Kalnujuose, netoli dabartinės „Karpynės“. Raseinių krašte turi nemažai giminių.
„Tėviškėje yra įsikūrusi labai stipri kaimo bendruomenė. Ji neturėjo patalpų, negalėjo įsiregistruoti, todėl mes užleidome bendruomenei tėvų sodybą. Jaunimas sodyboje įkūrė savo centrą.  Bendruomenės nariai savo veikloje kviečia dalyvauti ir mus. Mes irgi stengiamės būti aktyvūs“, – savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ pasakojo garsiojo krepšininko tėvai.

Komentarų nėra