Krepšinio atlaidai Lietuvoje

Siųsti Versija spausdinimui

Pranas LAURINAVIČIUS

Kai išgirstame žodį ŠLOVĖ, tada tariame GARBĖ ir mes NUGALĖSIME. Turbūt kiekvienam aišku, kad kalbame apie lietuvių antrąją religiją krepšinį.
Visą liepą ir rugpjūtį apie krepšinį kalbėsime, dar rugsėjį pašnekėsime, nes Lietuvoje rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 d. vyks Europos čempionatas. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo pasirengimą Europos čempionatui Druskininkuose. Po savaitės kandidatų rinktinė persikels į pajūrį. Dar neatvėso aistros ir delnai nuo aplodismentų pasaulio jaunimo čempionams lietuviams. Du jaunimo rinktinės sportininkai -Donatas Motiejūnas ir Jonas Valančiūnas – pakviesti į vyrų krepšinio rinktinę, kuri žais Europos čempionate. Pagaliau mūs Raseiniai garsūs tapo jau ir pasaulyje ir tik krepšinio dėka – veteranų čempionate Brazilijos mieste Natale iš 170 grupių mūsų ekipa iškovojo bronzą. Tai daugiau negu šaunu. O šiomis dienomis atrodo, kad visa lietuvių tauta pakilo krepšinio kamuolio žygiui „Varom už Lietuvą“. Liepos 6-ąją  startavęs Kaune,  kamuolys tęsia kelionę per Lietuvą, kviečia lietuvius vėl tapti Europos čempionais. Atbumbsėjo, atriedėjo jis ir į Raseinių žemę: pilnos pakelės žmonių jį atlydėjo, pasitiko ir stebėjo. Prie Raseinių miesto ribos krepšinio kamuolio žygeivius pasitiko meras Remigijus Ačas, vicemeras Sigitas Vaičius, Savivaldybės tarybos nariai Česlovas bei Jordanas Kenstavičiai, administracijos direktorius Dainius Baltrušaitis, rajono gyventojai – visų juk nesuminėsi.  Raseiniškiai džiaugėsi, skandavo, sportines aprangas demonstravo. O Žemaičio aikštė virto tikrais atlaidais.Tokią šventę aikštė matė galbūt tik tuomet, kai „Žemaičio“ paminklą statė. Susirinko minia sportininkų – jaunų, vyresnių, senjorų. Renginio vedėjai Žygis Stakėnas ir Jurgis Bruzga stengėsi kiek įmanydami kalbinti visus. Buvo surengta viktorina, per kurią teisingai į pateiktus klausimus atsakę bei pataikę į krepšį garbingąjį kamuolį, kuris kaip relikvija keliauja per Lietuvą,  laimėjo bilietus į mūsų šalyje vyksiantį Europos čempionatą. Laimė nusišypsojo raseiniškiui Gintarui Baniui ir Pryšmančių pagrindinės mokyklos 10 klasės mokiniui Aurimui Jokubauskui. Vaikinukai be galo džiaugėsi, nes jiems krepšinio
pasaulis labai artimas. Kaip ir tiems, kurie labai gausiai dalyvavo krepšinio šventėje Žemaičio aikštėje.

1 Komentaras

  1. VYTALIUS

    2011-07-22 07:41

    Pagarba Laurinavičiui,kad nors šis straipsnis,be Ačo foto.O šeip tai puslapyje 6-7 nuotraukos su Aču. ,,Alio Raseiniai,, virsta ,,Ačo žiniom,,.