Krepšinis

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČAS
Kovo 29 dieną Raseinių technologijos ir verslo mokyklos sporto salėje susitiko salės šeimininkai „Raseika“ ir kaimų bendruomenės „Viduklė“ komanda. Sužaidus 4 min. rezultatas buvo lygus (6-6), o likus žaisti 3 min., jau pirmavo kaimų bendruomenės „Viduklė“ krepšininkai (16-11). Tačiau tai nė kiek nesutrikdė šeimininkų, kurie persvėrė rezultatą savo naudai ir laimėjo kėlinį (22-23). Po pertraukėlės viskas pasikeitė – „Raseika“ niekaip nesugebėjo susitvarkyti su priešininkų puolimu ir turėjo pripažinti jų pranašumą. Rezultatas triuškinantis – kaimų bendruomenė„Viduklė“ – „Raseika“ 103-74. Antrajame susitikime į aikštę išbėgo patyrusi „Karpynės“ ir jauna „Luknės“ komandos. Pirmasis kėlinys, kaip ir visas susitikimas, buvo labai atkaklus ir malonus akiai. Greičiau su startiniu jauduliu susitvarkę „Luknės“ krepšininkai paėmė iniciatyvą į savo rankas ir, įgiję 5 taškų pranašumą, neleido priešininkams priartėti, „Luknė“ laimėjo šį kėlinį rezultatu 22-28. Antrajame kėlinyje „Karpynės“ krepšininkai vėl pabandė kilti į šturmą,bet jaunesni varžovai neleido jiems to padaryti. Į didžiąją pertrauką „Luknė“ išėjo turėdama solidų dviženklį pranašumą (38-55).
Po didžiosios pertraukos nors ir labai stengėsi „Karpynės“ krepšininkai sumažinti rezultatą, bet tai jiems sunkiai sekėsi. Varžovai laikė įgytą dviženklį pranašumą ir net negalvojo jo paleisti iš savo rankų. Po trijų kėlinių 62-77 pirmavo „Luknė“. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo labai atkakliai. „Karpynė“ ne ta komanda, kuri gali leisti sau pralaimėti, jie juk vyresni ir daugiau patirties turintys krepšininkai, dauguma jų atstovavo mūsų miestui Lietuvoje, todėl nuo pat kėlinuko pradžios ėmėsi darbo, nes tai jau buvo lemiamas kėlinys ir paskutinė galimybė kažką pakeisti. Dėdami daug pastangų jie sugebėjo pasivyti varžovus ir, likus žaisti 0,7 sek., sumažinti atsilikimą iki trijų taškų, bet paskutines sekundes labai gerai sužaidę „Luknės“ krepšininkai sugebėjo laimėti susitikimą. „Karpynė“ – „Luknė“ 90-95. Balandžio 1 dieną „Karpynės“ arenoje susitiko „Žaiginys“ ir „Danspin-2“. Labai gerai sužaidę pimąjį kėlinį ir laimėję jį net 21-8 „Žaiginio“ krepšininkai neišleido iniciatyvos iš savo rankų ir užtik-rintai laimėjo susitikimą. „Žaiginys“ – „Danspin-2“ 71-57, 21-8, 19-20, 19-13, 12-16). Nugalėtojų gretose pasižymėjo  G. Astasevičius – 16 tšk.  Antrajame susitikime žaidė „Jauniai-1“ prieš „Daireną“. Pirmas kėlinys buvo sužaistas lygiu rezultatu, antrasis „Dairenos“ komandos laimėtas minimaliu skirtumu, bet
intriga išliko. Labiau patyrę „Dairenos“ krepšininkai sugebėjo įrodyti savo pranašumą prieš jaunesnius varžovus ir laimėti trečią ir ketvirtą ketvirčius bei iškovoti
nors nelengvą, bet įtikinamą pergalę. „Jauniai -1“ – „Dairena“ 90-107 (24-24, 19-20, 26-30, 21-33). Nugalėtojų gretose pasižymėjo M. Čeičys – 26 tšk.
Balandžio 4 dieną vyko dar du susitikimai. Pirmiausiai susitiko Girkalnio „Autolera“ ir „Žerminalis“. Buvo tikėtasi kovos, bet rungtynių eiga parodė visai ką kitą.
„Autolera“ atvyko pajėgiausios sudėties, rimtai nusiteikę šiam susitikimui. „Žerminalio“ suoliukas buvo praretintas dėl traumų, bet žinant komandą neįvertinti jos būtų
klaida, todėl „Autolera“ nuo pat pradžių ėmėsi rimto darbo ir laimėjo pirmąjį kėlinuką net 25-10, taip įgydama solidų pranašumą. Antrajame dar pridėjo devynis taškus. Reikia pažymėti, kad ši komanda turi savo braižą ir rungtynes dažniausiai laimi apie 20 taškų skirtumu, tiesiog susikuria sau jį, o po to žaidžia savo malonumui ir žiūrovams. „Autolera“ – „Žerminalis 98-74 (25-10, 30-21, 22-24, 22-19). Nugalėtojų gretose pasižymėjo V. Trepočka – 18 tšk.
Antrajame susitikime žaidė „Danspin-1“ prieš „Josedą“. Virė atkaklios kovos dėl pergalės, netrūko nei techninių, nei nesportinių pražangų. Rungtynes geriau pradėję
„Josedos“ krepšininkai per pirmąjį kėlinuką įgijo 9 taškų pranašumą, bet tai buvo tik pirmoji rungtynių dalis. Antrajame jau dominavo „Danspin“ krepšininkai, kurie ir
laimėjo jį (28-20). Išeinant į didžiąją pertrauką, rezultatas buvo 47-48 „Danspin“ komandos naudai. Po pertraukos vėl geriau sužaidė „Josedos“ krepšininkai, kurie laimėjo kėlinuką (19-25) ir įgijo šiokį tokį pranašumą. Paskutiniąjame gana nerezultatyviame ir nervingame kėlinuke, kuris baigėsi 11-13, savo pergalę įtvirtino „Josedos“ krepšininkai ir laimėjo šį sunkų susitikimą 76-86 (19-28, 28-20, 18-25, 11-13). Nugalėtojų gretose pasižymėjo A. Zinkus – 25 tšk.