Kukučio laboratorija

[1]Poeto Marcelijaus Martinaičio poetinis personažas žemaitis Kukutis kviečia mus „negalvojant galvoti ko nereikia galvoti/ nematant matyti ko nereikia matyti/ nesuprantant suprasti ko nereikia suprast“. Sausio 22-ąją Raseinių specialiojoje mokykloje įgyvendintas kūrybinis interaktyvus projektas „Kukučio laboratorija“, skirtas artėjančioms Raseinių krašto poeto M.Martinaičio 85-osioms gimimo metinėms paminėti. Į projekto kūrybinį ir įgyvendinimo procesą įsitraukė visa mokyklos mokinių ir pedagogų bendruomenė, konsultavo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios
bibliotekos kultūrinių renginių organizatorė Lina Volfienė, koordinavo mokytojos Lina Valantinienė ir Sandra Maslauskienė. Projekto tikslas – skatinti mokinių kūrybiškumą, praplečiant [2] žinias apie kraštiečio poeto M.Martinaičio kūrybą ir asmenybę.
Klounados pamokėles dovanojo aktorė-klounė Indrė Mickevičiūtė-Petrauskienė. Kūrybinė žaidimų, eksperimentų valanda su kloune Džilda leido skleistis mokinių saviraiškai, suteikė daug teigiamų emocijų. Su kloune Džilda susipažino ir mokyklos mažieji draugai iš Raseinių lopšelio darželio „Liepaitė“.

Dalyvaudami „Kukučio lipdinių dirbtuvėse“ ir panaudodami plastiliną, mokiniai demonstravo savo kūrybines galias, fantaziją ir sukūrė poeto M.Martinaičio personažą žemaitį Kukutį.

Klasės projekto dieną buvo virtusios ir tikromis laboratorijomis, jose vyko įvairūs „STEAMuko eksperimentai“: mokiniai galėjo stebėti, domėtis, tyrinėti objektus ir įvairias reakcijas atlikdami eksperimentus (pvz., sužinojo ir išbandė, kaip kitaip pripūsti balioną  panaudojant plastikinį butelį,
actą ir sodą).
[3]Praplėtę žinias apie poeto gyvenimą ir kūrybą, išanalizavę informaciją specialiai projektui sukurtoje internetinėje svetainėje, mokiniai dalyvavo internetinėje tiesioginėje viktorinoje-protų mūšyje. Šia projekto veikla siekta paskatinti mokinių kūrybiškumą ir kultūrinį sąmoningumą. Aktyviausių ir gudriausių laukė „Kukučio laboratorijos“ prizai. Šįkart geriausiai sekėsi aukštesniųjų klasių mokiniams Dovydui, Dainiui, Eligijui, Gemai ir Jurgiui. Sveikiname nugalėtojus ir didžiuojamės visais taip nuoširdžiai, aktyviai ir kūrybiškai eksperimentavusiems „Kukučio laboratorijoje“.
Kviečiame skaitytojus nuotraukose apžiūrėti projekto akimirkas.
Mokytoja Sandra Maslauskienė