Kupina veiklos ir patyrimų savaitė Betygalos Maironio gimnazijoje

Siųsti Versija spausdinimui

Kovo 14–18 d. Betygalos Maironio gimnazijoje vyko ,,Erasmus+“ projekto „Smart Classes for Generation Z“ (2020-01-BG01-KA229-079269_4) partnerių iš Bulgarijos ir Šiaurės Makedonijos susitikimas, jame dalyvavo Ig-IVg klasių mokiniai. Visos projektinės veiklos vyko pagal iš anksto sudarytą programą.
Pirmą vizito dieną svečius pasveikino mokyklos administracija, mokiniai pristatė savo mokyklą, miestelį, mokymo(si) bazę, supažindino su ugdymo(si) procesu, aprodė Maironio ir kraštotyros muziejus. Taip pat vykome į susitikimą su Raseinių rajono meru. Antrą susitikimo dieną mokiniai vedė po dvi savo paruoštas matematikos pamokas, naudojo IKT įrankius, pildė pamokos vertinimo lenteles. Po intensyvios darbo dienos Betygalos Maironio gimnazijos mokiniai svečius supažindino su lietuvių tautiniu kostiumu ir liaudies šokiais.
Be projektinių veiklų, susitikimo dalyviai turėjo galimybę aplankyti Trakų pilį ir pakeliauti po mūsų sostinę Vilnių. Ketvirtą dieną mokiniai buvo supažindinti su Edmodo mokymosi platforma ir jos panaudojimo galimybėmis pamokose, stebėta atvira matematikos pamoka I g klasėje. Mokiniai, dirbdami daugiakultūrėse grupėse, naudodami Edmodo įrankį ir taikydami įgytas žinias, kūrė ir sudarinėjo viktorinas. Taip pat projekto dalyviai apžiūrėjo Raseinių krašto istorijos muziejaus ekspozicijas, nupynė draugystės apyrankių, pasimatavo žemaičių tautinius kostiumus, išbandė audimo stakles. Ketvirtadienio vakaras, kurio metu daug bendrauta, šokta ir dainuota, išties buvo šaunus ir liko įsimintinas.
Paskutinę projekto dieną pasidžiaugėme, kad mokiniai buvo aktyvūs ir motyvuoti, todėl pavyko įgyvendinti suplanuotas veiklas ir pasiekti puikių rezultatų. Žemesnių klasių mokiniai taip pat pabendravo su svečiais iš užsienio, nes buvo sužaista ne viena teniso ir tinklinio partija. Aplankyta poeto Maironio tėviškė.
Dalyvių akyse – liūdesys, projekto veiklos Lietuvoje baigėsi. Nuoširdus ir draugiškas bendravimas susitikimo metu suteikė daug teigiamų emocijų ir mokiniams, ir mokytojams. Na, o kadangi yra sakoma, kad liūdesį puikiai gydo šokoladas, paskutinę dieną vykome į Kauno šokoladinę „Saldita“ gaminti šokolado.

Sigita Emesone,
Betygalos Maironio gimnazijos
anglų kalbos mokytoja metodininkė
Projektą finansavo Europos Komisija. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nėra atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Komentarų nėra