Kur dėti tuos begėdžius kaimynus?
Į redakciją kreipėsi savo begėdžiais triukšmadariais kaimynais pasipiktinusi ponia Henrita Zemblauskienė. Ateities gatvėje 21 numeriu pažymėtame name gyvenanti moteris teigia nebegalinti kentėti nuolatinio kaimynų keliamo triukš-mo. Maža to, H. Zemblauskienė augina trejų metukų sūnų, turintį sunkių sveikatos problemų. Kaip pasakoja pašnekovė, vaikas nuo triukšmo net krūpčioja, naktimis prabunda, neturi ramybės.
Mano, jog kaimynus užstoja policija
Kur tik nesikreipė su triukšmadariais negalinti gražiuoju susidoroti H. Zemblauskienė: į policijos komisariatą, Raseinių butų ūkį, Seimo narį Edmundą Jonylą ir galybę kitų instancijų. Tačiau niekas negelbėjo. „Vos tik paskambinu policininkams, triukšmas iš kaimynų buto tuojau pat liaujasi.
Policija atvažiuoja, pažiūri – tylu. O pareigūnams išvažiavus triukšmas vėl prasideda. Manau, kaimynai turi policijoje ryšininką, kuris jiems praneša apie iškvietimą. Dabar policijos jau nebepavyksta prisikviesti. Nebevažiuoja. Bandžiau ir pati pas kaimynus belstis. Jie man pasakė taip: „pamiršk mūsų adresą ir telefono numerį, mes turim draugų, kurie tave sutvarkys“. Kai paprašiau, kad netriukšmautų, atrėžė, jog daro, ką nori, o aš savo sergantį vaiką galiu vežti į ligoninę, jei čia tvarka nepatinka“, – skundžiasi moteris.
Anot jos, kartais triukšmas tęsiasi visą dieną iki pat antros valandos nakties. Triukšmą pašnekovė apibūdina kaip neaiškius trenksmus ir bildesius. Nebesitikinti pareigūnų pagalbos moteris teigia namuose įsitaisiusi lubas su gipso plokštėmis, tačiau ir tai nepadeda.
Pavargo nuo priekabių
Paskambinome H. Zemblauskienės minėtiesiems kaimynams – Jolantai ir Vaidotui Vilkams. Žinia, Vaidotas Vilkas – vestuvių muzikantas, tai gal ir kaimynei per nervus dieną naktį pagroja? Į skambutį atsiliepė J. Vilkienė ir vos išgirdusi, kokiu reikalu į ją kreipiamasi, netyčiomis susijuokė. „Jau, žinokit, labai užkniso. Zemblauskienė tikrai visas instancijas perėjo. Ji pas mus nuo sausio policiją siuntinėja. Nebežinau, ką daryti“, – dūsauja moteris.
Pasak J. Vilkienės, jų namuose niekas netriukšmauja. Nebent devynerių metų dukra su draugais kelia šurmulį. „Tačiau tai vyksta tikrai ne antrą valandą nakties. Kokia nesąmonė? Vaikas eina miegoti devintą, dešimtą valandą. Mes vėliausiai – vienuoliktą. Vyras dirba, aš šiuo metu Šiaulių universitete ginuosi bakalauro laipsnį. Balių pas mus irgi nebūna. Nesuprantu, iš kur tokios fantazijos. Na taip, pažaidžia dieną vaikai, patriukšmauja, bet kas čia tokio? Dabar, kai gražus oras, ir tų žaidžiančių vaikų beveik nesigirdi, jie dažniausiai lauke. Atsibodo tas kabinėjimasis.
Vyras kartą net gana nemandagiai pasakė, kad nebeskambintų. Trumpam padėjo. Ir štai vėl“, – lieja apmaudą pašnekovė.
J. Vilkienė sako mačiusi, kaip pati ponia Zemblauskienė prie vieno Raseinių tvenkinėlio esančiame ne itin socialių gyventojų kieme su vyrais išgėrinėjo. Anot J. Vilkienės, neramios kaimynės ligotam vaikui labiau kenkia ne įsivaizduojamas triukšmas, o pati jo gyvenamoji aplinka. „Sako, kad jos vaikas nuo triukšmo nerimsta, bet man regis, kad labiau jis krūpčioja nuo to, kas vyksta namuose. Juk tame bute be Zemblauskienės dar gyvena jos motina bei brolis. Visi trys turi psichines negalias. Jei kyla klausimas, kur to vaikelio tėvas, tai to turbūt niekas nežino. Gal vienas iš sugėrovų“, – nemalonias aplinkybes aiškina J. Vilkienė. Klausant jos savaime kyla klausimas – o kur tuomet žiūri Vaiko teisių apsaugos tarnyba?
„Pasidomėti būtų ne pro šalį“
Su situacija jau susipažinęs Seimo narys Edmundas Jonyla sako, kad H. Zemblauskienės vaikelio gerove tikrai turėtų susirūpinti atitinkamos tarnybos: „Nesvarbu, dėl ko tas vaikas kenčia – ar dėl didelio triukšmo, ar dėl namuose esančių netinkamų sąlygų, tačiau Vaiko teisių apsaugos tarnyba į tai turėtų atkreipti dėmesį. Pats asmeniškai domėjausi ponios Zemblauskienės skundu, raginau pareigūnus ištirti padėtį. Jie mums davė raštišką atsakymą, jog vykdytas ne vienas patikrinimas, tačiau nei karto nepavyko nustatyti, kad kaimynai triukšmauja. Taip pat pareigūnai minėjo,
jog triukšmingais kaimynais besiskundžianti moteris turi psichinę negalią. Jos įtarimai, kad pareigūnai dangsto kaimynus, greičiausiai yra nepagrįsti ir nelogiški. Policininkai daugiau ten nebevažinėja. O štai vaiko teises ginančios institucijos tikrai galėtų pasidomėti. Žinoma, gaila ir tos moters, ir jos vaikelio“, – sako Seimo narys.
Triukšmavimu kaltinamų kaimynų aplankyti važiavo Seimo nario padėjėja Diana Kaupaitienė. „Ta šeimyna tikrai yra niekuo dėti, paprasti žmonės. Pakalbėjome su kitais kaimynais. Niekas jokio triukšmo negirdi, Vilkų šeima nesiskundžia“, – sako pas Vilkus apsilankiusi moteris.
Informuojame, kad pagal šiuo metu galiojančius LR įstatymus ramybės periodas – nuo 10 valandos vakaro iki 6 valandos ryto. Taip pat yra reikalavimas, kad po 18 val. triukšmo lygis turi būti mažesnis nei dienos metu.
Primename, kad geriausias būdas sugyventi kaimynystėje – draugiškas susitarimas.