Kur gimėm, kur augom…

Siųsti Versija spausdinimui

Pasaulyje daug kelių, bet pats gražiausias kelias namo…
Rugpjūčio 20 diena Kilupiuose buvo neeilinė – privažiavo daug kaimo žmonių, svečių. Susirinkome bendruomenės kiemelyje įgyvendinti projekto „Kur gimėm, kur augom“. Džiaugėmės kiekvienu atvykusiu, apsilankiusiu mažame kaimelyje, mažoje bendruomenėje.
Šventė prasidėjo bendruomenės vėliavos iškėlimu ir bendruomenės namų atidarymu. Simbolinį raktą rajono meras Andrius Bautronis įteikė bendruomenės pirmininkei Vilmai Vaitekūnienei. Meras palinkėjo pirmininkei ir visai bendruomenei taip gausiai susirinkus dirbti, bendrauti, pasidžiaugė, kad bendruomenė tokia maža, o atlikti darbai – dideli.
Labai džiaugiamės, kad šventėje dalyvavo ir mus pasveikino LR Seimo nario Arvydo Nekrošiaus padėjėjai Skaidrutė Žuvelaitienė ir Algimantas Mielinis, Raseinių rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkas, Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys, VVG pirmininkė Irena Dapkuvienė, Ariogalos kaimiškosios seniūnijos seniūnė Ligita Žebelienė, Milašaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Romanas Daujotas, kaimų bendruomenės „Pagraja“ pirmininkas Vidas Lukošius, Butkiškės kaimo bendruomenės tarybos atstovė Lina Šalvaitienė, Jurbarko rajono Juodaičių ir Vosbutų kaimo bendruomenių pirmininkai.
Padėka ir sveikinimai skambėjo eiliuotai čia gimusios, augusios Sigitos Vaitekūnienės žodžiais, nuoširdūs sveikinimai ir atsiminimai skriejo iš Eleonoros Veličkienės ir Stanislovo Šalvaičio lūpų.
Sveikinimus ir padėkas skyrė Kilupių kaimo seniūnaitis Aurimas Gelžinis ir bendruomenės pirmininkė V. Vaitekūnienė.
Su Kilupių kaimo bendruomenės veikla, nuveiktais darbais supažindino šventės vedėjos Rasa Sadauskienė ir L. Šalvaitienė, jų šmaikštus žodis ne vieną pralinksmino.
Padėkota ir nuoširdžiai pasveikinti padėję savo darbais pasirengti šventei bendruomenės nariai, šių metų naujagimiai, pirmokėliai ir aštuoniolikmečiai, jubiliatai, padėkota gražiausiai besitvarkančių sodybų šeimininkams, šventės rėmėjams ir šventinės sriubos virėjams.
Šventės dalyvius lepino gražus, saulėtas oras ir gausybė įvairių pramogų. Laikas neprailgo nei mažiesiems, nei suaugusiesiems. Mažuosius linksmino klouniukė, ji sudomino žaidimais, piešimu, nepailstančius vaikučius džiugino batuto linksmybės.
Suaugusieji klausėsi Gėluvos moterų ansamblio „Gėluvos gaida“ atliekamų dainų, mišraus vokalinio ansamblio, vadovaujamo Renatos Aleksiejienės, skambių dainų. Kad daina skambėtų taip, kad kojos kilnotųsi, pasistengė Butkiškės kaimo kapela, jos gretose matėme grojantį ir rajono merą A. Bautronį. Nuotaikingą šokį visiems dovanojo Kilupių bendruomenės moterys.
Bendrystės, atsiminimų vakaras neprailgo, mus iki tamsos linksmino „Dvi minutės šlovės“ dalyvis Nerijus Šukutis, jis pakerėjo savo nuostabiu balsu ir skambiomis dainomis. O jau šokių kiek būta, ne vienas prakaitą braukė! Šventės kulminacija tapo fejerverkai.
Minčių visą laiką turėjome, turime ir turėsime daug, gal net ir per daug pagal mūsų galimybes. Norime vis gražinti savo kaimelį, vis rezgame mintis kaip, pagal kokius projektus ir ką galime padaryti, kad pagerintume sąlygas kaimo vaikams, jaunimui ir visiems likusiems gyventojams. Bandome nenuvilti nė vieno. Kitais metais rinksimės jau į tradiciniu renginiu tapsiančią Kilupių kaimo bendruomenės šventę.
Dėkojame visiems kartu ir kiek­vienam atskirai, kurie atvyko, dalyvavo įgyvendinant projektą „Kur gimėm, kur augom“, kuris moko bendruomeniškumo, draugiškumo. Tegul laimė, kuri vaikšto po žemę, sustoja ties jūsų namų durimis! Iki nuoširdžių susitikimų ir bendravimų, bendradarbiavimų.
Lina Šalvaitienė,
Kilupių kaimo bendruomenės narė

Komentarų nėra