Kurčiųjų draugijoje – trys šventės

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių specialiosios mokyklos salėje rajono kurtieji su draugais iš kitų miestų minėjo tris šventes: Tarptautinę kurčiųjų dieną, Raseinių pirminės kurčiųjų organizacijos 45-metį ir šios organizacijos pirmininkės Genutės Eidukevičienės darbo draugijoje 45-metį. Raseinių kurčiųjų pirminės organizacijos kvietimu į šventę atvyko nemažas būrys draugų iš Panevėžio ir Marijampolės kurčiųjų draugijų. Draugai raseiniškius aplankė ne tuščiomis, atvežė nuotaikingus pasirodymus, kuriais nustebino susirinkusiuosius. Į šventę taip pat atvyko Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora, jį lydėjo viceprezidentas Mykolas Balaišis ir dar du padėjėjai, Kauno vertėjų centro direktorės pavaduotojas Arūnas Bražinskas. Šventės neaplenkė ir Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla, Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Loreta Laugalienė, Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro vyr. socialinis darbuotojas, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Raseinių rajono filialo pirmininkas Rolandas Baltrušaitis ir Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro socialinė darbuotoja, klubo „Diabetas“ pirmininkė Inga Karpinienė.
Pilnutėlėje Raseinių specialiosios mokyklos salėje susirinkusiems svečiams šventę vedė Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro darbuotoja Vika Masalskienė. Tą dieną daugiausia gražių žodžių ir sveikinimų sulaukė G. Eidukevičienė, ji organizacijai atidavė ilgus sunkaus darbo metus. Apie tai buvo sukurtas filmukas, jį pristatė ilgametė kurčiųjų bičiulė, Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro sveikatingumo organizatorė Irena Perminienė.
G. Eidukevičienė rajono kurtiesiems pagalbos ranką pradėjo tiesti 1977 metais. Visus šiuos 45-erius metus darbui ji atsidavė visa širdimi: teikė socialines paslaugas, vykdė projektus, organizavo renginius, išvykas, o į jos pagalbos ranką kibosi ne tik Raseinių, bet ir kurtieji iš kitų Lietuvos rajonų. Ši šventė G. Eidukevičienei buvo ir savotiškas atsisveikinimas su beveik pusamžį vykdyta veikla. Nuolat šypsena, entuziazmu ir neblėstančia energija spinduliuojanti pirmininkė šių metų pabaigoje paliks organizacijoje vadovaujamas pareigas.

Inga Karpinienė

Komentarų nėra