Kūrybinės robotikos dirbtuvės – ne tik vaikams

Siųsti Versija spausdinimui

Iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomo projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje infrastruktūroje“ Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka yra gavusi du paketus kompiuterinės įrangos – programavimo ir kūrybinį. Taip pat atnaujinami viešieji interneto prieigos taškai (VIPT), esantys viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose.
Jau nuo 2019 m. balandžio bibliotekoje vyksta robotikos užsiėmimai vaikams, jie yra labai patrauklūs ir įtraukiantys. Užsiėmimuose lavinami ne tik specialieji įgūdžiai, tokie kaip konstravimas, programavimas, bet ir kreipiamas dėmesys į bendruosius vaikų įgūdžius, mokomasi dirbti komandoje. Kūrybinių dirbtuvių vadovas Darius Kozikas sako, kad 2019-aisiais robotikos užsiėmimus lankė 50 įvairaus amžiaus vaikų. Daugelis jų ir šiais metais pasiliko prie savo pomėgio – kurti, konstruoti, programuoti – ir kasdien po pamokų ateina naudingai praleisti laisvalaikio. Smalsūs jaunieji konstruktoriai šia „liga“ užkrečia ir savo draugus, paragina juos lankyti užsiėmimus.
Vaikai primąsto įvairiausių modelių robotų ir bando sukurti programą, kad būtent robotas tai ir padarytų. Išmokę lego robotus surinkti, programuoti, toliau gilina elektronikos žinias, kurios pravers savarankiškai kuriant robotus. Vaikai išbandė ir edukacinį programuojamą droną, su juo fotografavo, filmavo.
Viešojoje bibliotekoje yra negatyvų ir nuotraukų skaitmeninimo skeneris „Epson Perfection V600 Photo“. Su šiuo įrenginiu jūs greitai ir efektyviai nuskaitysite spaudinius, negatyvus ir skaidres. Fotojuostos laikikliai leidžia apdoroti bet kokį dydį ir formatą, įskaitant 35 mm diafilmus, įdėtas skaidres ir panoraminę vidutinio formato fotojuostą. Išplėstinė „Digital ICE™“ technologija, naudojama šiame skaitytuve, leidžia pašalinti dulkes ir įbrėžimus kaip nuo fotografijos juostelių, taip ir nuo atspausdintų nuotraukų. Jūsų paslaugoms ir rašalinis spausdintuvas „Epson L850“.
Kas domisi fotografija, gali išmokti fotografuoti ar filmuoti 360 laipsnių kamera „Samsung Gear 360“. Vaizdą iš kameros galima perkelti į kompiuterį, telefoną ir pan. Išmokę naudotis šiuo prietaisu sugebėsite įamžinti geriausias gyvenimo akimirkas plačiu diapazonu. O gal turite nuotraukų ar vaizdo įrašų iš jums brangių prisiminimų apie šeimos ar šiaip kokios šventės? Su vaizdų apdorojimo programinėmis įrangomis „Photoshop Elements“ ir „Vegas Pro 15 EDU/GOV“ jums tikrai tai pavyks!
Jei dirbate kūrybinį darbą ar tiesiog mėgstate piešti, jūsų paslaugoms grafinė planšetė dizainui „WACOM Intous Pro L Paper North“, su ja savo kūrinius lengvai perkelsite į kompiuterio ekraną. Mėgaukitės pažįstamu piešimo jausmu naudodami „Finetip Pen“ rašiklį ant popieriaus, o „Wacom Intuos Pro Paper Edition“ užfiksuos kiekvieną jūsų liniją ir paruoš viską tolesniam darbui su jūsų mėgstama programėle. Ateikite, pamėginkite ir galbūt tai taps jūsų mėgstamu užsiėmimu.
Taigi Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka kviečia išbandyti naujas paslaugas ne tik vaikus ir jaunimą, bet ir vyresniuosius bibliotekos lankytojus. Į robotikos kūrybinių dirbtuvių užsiėmimus registracija (ir išsamesnė informacija) tel. (8 428) 51 328 arba el. p. vaiku@raseiniai.rvb.lt. Užsiėmimai vyksta kiekvieną darbo dieną nuo 16 iki 18 val. Vietų skaičius ribotas! Užsiėmimai gali būti fotografuojami, filmuojami ir viešinami teisės aktų nustatyta tvarka.

Rūta Gudžiūnienė

Komentarų nėra