Kūrybiškas laisvalaikis Sujainiuose

Siųsti Versija spausdinimui

Velykos – tai gamtos atbudimo ir prisikėlimo šventė. Sujainių moterų darbščiųjų rankų būrelis penktadienio popietę rinkosi į užsiėmimus – vyko dekoracijų ant odos kūrimas.
Darbščiųjų rankų būrelio pamokėles veda Janina Šiuipienė. Ji kartu su būrelio moterimis Sujainių bibliotekoje yra parengusi ne vieną parodą. J. Šiuipienei paklūsta įmantriausi mezgimo ir nėrimo, pynimo raštai, ji kuria įvairius papuošalus iš odos, karoliukų, popieriaus. Kiekvienas jos darbas yra unikalus. Edukacinėje popietėje „Kūrybiškas laisvalaikis“ Janina mokė tapybos ant odos, buvo tapomos gėlės, spalvingi gėlių raštai. Tai gana sudėtingas procesas, darbas visą laiką kitoks. Tai nenuspėjama kūryba.
Susirinkusios moterys įdėmiai išklausė mokytojos patarimų. Paėmusios į rankas odą, apžiūrėjusios dažų spalvas, jos mintyse nukeliavo ten, ką norėtų pamatyti savo piešinyje ant odos. O jau tada prasidėjo kūryba. Spalva keitė spalvą. Odos gabalėliuose pamažu atsirado pirmieji kontūrai, o vėliau ir vaizdai. Laikas prabėgo nepastebimai. Dar neseniai mintyse kilusios idėjos kiekvienai dalyvei virto realybe ir mažyčiu pirmuoju kūriniu. Edukacinės popietės dalyvės dėkojo mokytojai už kantrybę ir perduotas žinias.
Danelija Laurinavičiūtė, Sujainių bibliotekininkė

Komentarų nėra