Labas, tau sakau

Siųsti Versija spausdinimui

,,Labas, tau sakau“ – taip vadinosi stacionari stovykla Raseinių rajone gyvenantiems ukrainiečių vaikams, kurią LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšomis įgyvendino Raseinių specialiosios mokyklos komanda. Stovyklos metu buvo siekiama padėti ukrainiečių vaikams pasiruošti naujiems mokslo metams ir per įvairias veiklas pagerinti lietuvių kalbos įgūdžius. Penkios stovyklos dienos prabėgo akimirksniu.
Už nepakartojamas akimirkas dėkojame Raseinių krašto istorijos muziejui, Raseinių Marcelijaus Martinaičio bibliotekai, Raseinių rajono kultūros centrui, Dubysos regioninio parko direkcijai, Aštuonračio muziejukui Nemakščiuose. Stovyklautojai leidosi į keliones ieškoti nuotykių indėnų kaime, maudėsi ir žaidė Baltijos jūros bangose, tyrinėjo Raseinių kraštą – aplankytas Gražusis ąžuolas, Lyduvėnų tiltas, Betygalos piliakalniai, Dubysos slėniai. Stovyklautojus rytais pažadindavo energizuojanti mankšta, kurią vedė Raseinių visuomenės sveikatos biuro trenerė Diana Pečiulienė. Ypatingai pažymėta Ukrainos nepriklausomybės diena. Per iškilmingą ir jautrią ceremoniją Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis kartu su jaunaisiais ukrainiečiais skambant abiejų valstybių himnams pakėlė valstybines vėliavas. Sveikinimo žodžius tarė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Modesta Lukoševičienė, vyr. specialistė Danutė Vizbarienė. Vėliau vaikai kartu su svečiais ant simbolinio svajonių medžio – lietuviško ąžuolo rišo įvairiaspalves juosteles, turėdami bendrą troškimą – taikos mums visiems.
Stovykloje daug dėmesio buvo skiriama savęs, savo emocijų pažinimui ir priėmimui. Ypatingas stovyklautojų laikas praleistas studijoje ,,Menai ir monai“ piešiant fraktalus ir analizuojant juos kartu su Jurga Bulotiene, Jurbarko menų dirbtuvėlėse rišant lėles, kepant auseles. Džiugino ir nuotaikingi muzikiniai vakarai su Tomu Mangirdu, didžiaisiais muilo burbulais ir putų šou. Nuostabias patirtis dovanojo Vilniaus lėlių teatro aktorių spektaklis ,,Ach, uch, ajajai“ (už šį susitikimą dėkojame Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui ir ypač šio biuro specialistei Donatai Globienei). Kiekvieną stovyklos vakarą baigdavome aptarimu ir su šypsenomis veiduose. O juk šypsena – tai ženklas, kad tavo širdis namuose.
Paskutinę stovyklos dieną laukė nuotaikingas susitikimas su ,,Evaland“ klounu Funtiku, dūkome pagalvių tinklinio čempio­nate, o stovyklos refleksiją su teatriniais, žaidybiniais elementais pravesti padėjo Raseinių meno mokyklos teatro ,,Svajoklis“ teatro mokytoja, režisierė Romena Godelytė-Irkmonienė.
Stovyklautojai vykdami į pajūrį turėjo užduotį – parvežti į mokyklą po vieną jiems gražiausią akmenėlį iš pajūrio. Kokių gražuolių vaikai pririnko! Skirtingų spalvų, formų, dydžių, paviršių. Kaip gražiai jie sugulė stovyklos vadovų delnuose, papildydami vienas kitą ir taip padėdami atskleisti vienas kito grožį. Pilni delnai dėkingumo už galimybę būti kartu, jausti, patirti ir dalintis. Mažasis princas sakė, kad tampi amžinai atsakingas už tuos, kuriuos prisijaukini. Vaikai, jūs jau mūsų širdyse. Amžinai.
Sandra Maslauskienė

Komentarų nėra