Laisvė – tai yra kažkas daugiau…

Siųsti Versija spausdinimui

„Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę (Adolfo Suárez).“
Vasario 15 d. Raseinių TAU studentai (Raseiniuose ir Ariogaloje) klausėsi labai įdomios paskaitos apie mūsų šalies valstybingumo ištakas. Paskaitą vedė istorijos mokytojas ekspertas Jonas Janušas.
Mūsų istorijoje gausu svarbių, pasididžiavimo vertų ir minėtinų datų, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Ir 1918 metų, ir 1949 metų vasario 16-oji buvo lemtingos mūsų dabarčiai ir ateičiai. Tai nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Lietuvos Nepriklausomybės Aktas – Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16 d. Vilniuje pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad Lietuva atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis.
Po paskaitos vyko protų mūšis šia visiems mums svarbia tema. Daugiau sužinoję apie mūsų identitetą, istoriją ir nepriklausomybės ištakas, nugalėtojais tapome visi.
Onutė Kazbarienė,
Raseinių TAU prodekanė

Komentarų nėra