Lako kvapas pranašauja dideles permainas

Siųsti Versija spausdinimui

Jei ne naujai nulakuotų grindų kvapas, galėtumėme sakyti, kad atėjus naujos kadencijos tarybai, Raseinių rajono savivaldybėje niekas nepasikeitė. Perėjęs vieną kitąkoridorių akylesnis žmogus dar pastebėtų, kad kai kurie specialistai perkelti į kitus kabinetus, administracijos direktorius, kaip ir Petro laikais, užėmė erdvų kabinetą su priimamuoju trečiame pilkųjų rūmų aukšte, o mero laukiamajame interesantų patogumui pastatyti minkštasuoliai. Tačiau tai tik menkavertės smulkmenos, palyginussu grandioziniais pokyčiais, kuriuos planuoja naujoji mūsų rajono valdžia.
Apie tai bandėme bent kiek informacijos išpešti iš Raseinių rajono savivaldybės mero Remigijaus Ačo. Uždavėme jam keletą klausimų apie artimus ir tolimus planus,gandais ir legendomis apipintas permainas, laukiančias Raseinių r. savivaldybės. „Savivaldybėje grindys buvo baisios, tai reikėjo jas perlakuoti“, – skuba pažymėti meras. Toliau pokalbis vystosi savaime.
-     Prabėgo pirma Jūsų darbo savaitė. Kokie pirmieji atlikti darbai ir ką planuojate nuveikti artimiausioje ateityje?
-     Labai trumpas laikotarpis, tik susipažinau su darbu, tačiau rimtai į jį įsijungti dar nespėjau. Pradžia sudėtinga: tempas didžiulis, visi klausimai supuola be jokios sistemos ir reikia juos spręsti. Sunku dar ir dėl to, kad prieš pradedant dirbti pasitraukė kai kurie specialistai, naujų dar nespėjome priimti. Tačiau pirmosios dienos visada būna sunkios. Manau, kad per mėnesį pusantro mes susikursime normalią sistemą.
-     Sklando kalbos, kad Jūs ketinate pakeisti apie 70 procentų valstybės tarnautojų, iš esmės pertvarkyti Savivaldybės administracijos struktūrą.
-     Artimiausiu laiku spręsime reorganizacijos klausimą: pertvarkysime Savivaldybės darbą, skyrius. Savivaldybės administracijos struktūra tikrai pasikeis. Esame
numatę įkurti du departamentus, kuriuose bus skyriai. Kai kuriuos skyrius planuojame sujungti. Nebus administracijos direktoriaus pavaduotojo, keisime kadrus, norėdami sutaupyti pinigų mažinsime etatų skaičių. Aš pats pradėjau nuo savęs – neturiu nei padėjėjo, nei patarėjo. Kadangi mero tarnyba sumažėjo, dirbti bus labai sudėtinga, tačiau persitvarkius, numačius savo darbo prioritetus ir kai ko atsisakius, mūsų produktyvumas nesumažės ir mes pasieksime netgi geresnių rezultatų. Kai ateis laikais, visuomenei pristatysime Savivaldybės administracijos schemą, valdymą, pareigybinius nuostatus. Reorganizaciją esame numatę pabaigti iki rugsėjo 1 dienos.
-     Kokios srities specialistų šiuo metu labiausiai trūksta Savivaldybėje? Kuriuose skyriuose numatytas didžiausias etatų mažinimas?
-     Dabar mums labiausiai reikia kvalifikuotos teisinės pagalbos. Šiuo metu mes jos neturime: iš Savivaldybėje esančių teisininkų nematau, su kuo būtų galima spręsti teisinius klausimus. Nedelsdami ieškosime normalaus teisininko, sugebančio teisiškai, be klaidų spręsti juridines problemas. O etatų mažinimo nenorėčiau komentuoti. Galiu pasakyti tik tiek: specialistai, kurie tikrai gerai dirba,neturėtų bijoti atleidimo. Tačiau neslėpsiu, kad yra specialistų, nepakankamai gerai atliekančių savo pareigas. Trumpai tariant, sieksime sukurti darbingą, profesionalią darbuotojų komandą. Žinoma, pirmiausia ieškosime žmonių iš mūsų rajono, tačiau jeigu reikės, esu pasiruošęs pritraukti kompetentingų specialistų net iš kitų rajonų.
-     Per pirmąjį tarybos posėdį kalbėjote apie toli siekiančius planus, rajono strategiją. Kokie Jūsų prioritetai?
-     Vienas didžiausių darbų, kuris aktualus didžiajai daliai gyventojų, – tai Raseinių, Ariogalos, Viduklės šilumos ūkių pertvarka. Per projektus pritrauksime investicijų,
pastatysime naujus katilus. Artimiausiu metu bus labai rimtai ruošiamos konkurso sąlygos sudaryti normalią konkurenciją kuro tiekimui. Mes turime padaryti viską,
kad žaliavas, – medžio drožles, durpes – pirktumėme kuo mažesnėmis kainomis, kad gyventojams sumažėtų mokesčiai už šilumą. Dar vienas svarbus prioritetas –
tai mūsų miesto veidas. Manau, jis turėtų būti visai kitoks. Kol kas dar nenorėčiau šių dalykų atskleisti, bet turiu tikrai labai ambicingų planų. Po Velykų vyksiu pas kai
kuriuos ministrus, ir kai jau bus konkretūs susitarimai, paskelbsime apie tai per žiniasklaidą, diskutuosime su visuomene. Labai sveikintina iniciatyva, kurią parodė RASAI tvarkant miesto parką. Tačiau būtina sutvarkyti ne tik parką, bet visą miesto centrą. Esu sutaręs su generaliniu komisaru Skverneliu, kad jis atvyktų į Raseinius. Spręsime policijos pastato statybos klausimą, pritraukiant privatų kapitalą. Turėtų pajudėti ir „Maximos“ statybos reikalai, būtina sutvarkyti autobusų stotį – ši vieta, pats miesto centras, dabar atrodo tragiškai.
-     Ar skatinsite verslo plėtrą, investicijų pritraukimą į mūsų rajoną?
-     Danijos investuotojai ruošiasi greta „Danspino“ ir „Litspino“ statyti dar vieną gamyklą. Taip pat turiu kontaktus su dar vienais investuotojais, kurie norėtų mūsų rajone statyti kitokio profilio gamyklą. Tačiau, visų pirma, investuotojams reikia sudaryti geras sąlygas, kad jie norėtų kurtis mūsų rajone. Jei atsiras naujų įmonių,
bus ir darbo vietų, surinksime daugiau mokesčių.
-     Kokį dėmesį skirsite kultūrai,švietimui, sveikatos ir socialiniam sektoriui?
-     Kultūra mūsų rajone vertinama prieštaringai – vieni sako, kad pas mus su kultūra viskas yra labai gerai, kiti mato daug trūkumų, kad kai kurie etatiniai kultūros darbuotojai neatlieka savo funkcijų, nieko neorganizuoja, ypač seniūnijose. Manau, reikėtų šią sritį atidžiai išsinagrinėti ir tada priimti sprendimus.
Negirdėjau, kad sveikatos sektoriuje būtų kokių nors rimtų problemų. Kaimų gyventojai baiminasi, kad gali būti uždaryti medicinos punktai, tačiau mes tikrai tokiems
žingsniams nesiruošiame, kaip tik stengsimės pagerinti medicininių paslaugų kokybę ir prieinamumą. Na, o dėl švietimo… Žinome, kad dabar rengiami piketai dėl Raseinių pagrindinės mokyklos. Šis klausimas bus sprendžiamas. Turime tartis su miesto bendruomene, išklausyti visas nuomones ir žvelgdami į ateitį priimti patį geriausią sprendimą.
- Ar priimdamas svarbius mūsų rajonui sprendimus ketinate tartis su koalicijos partneriais?
- Praėjusioje kadencijoje daug keblumų kildavo dėl to, kad meras duodavo vienus nurodymus, o administracijos direktorius – kitus. Aš labai vertinu komandinį darbą.
Nesame pasiskirstę, kuris kurią sritį kuruoja. Sprendimų nepriimu nepasitaręs su savo pavaduotoju ir administracijos direktoriumi.
- Ačiū už pokalbį.

Kalbino Kristina Bendžiūtė

3 Komentarai

 1. Kanceliarija

  2011-04-21 13:42

  Buvusio Seimo nario R.Ačo kanceliarinės išlaidos 2010 metais.
  1. Biuro patalpų nuoma ir aptarnavimas – 17243,25 Lt;
  2. Kompiuterinės technikos ir biuro įrangos nuoma – 4916 Lt;
  3. Telekomunikacijų ir interneto paslaugos – 2718 Lt;
  4. Seimo kanceliarijos transporto skyriaus paslaugos – 51,25 Lt
  Iš viso: 24928,50 Lt

 2. Tauras

  2011-04-24 20:17

  Sekmes naujajam merui. Labai reikia pertvarku rajone. Todel daug tikimes is p. Aco, nes manom, kad jis reiklus, principingas, grieztas ir teisingas. Sekmes Jusu darbuose, istvermes, nes priesinimasis pertvarkoms gali buti stiprus. Tikime Jumis.

 3. pavyzdžiai

  2011-04-25 13:44

  Ar reiklus sau, principingas, teisingas, sąžiningas?
  1 pvz.
  2009-11-18 Nr. 101-I-33
  Etikos ir procedūrų komisija nusprendė:
  1: Seimo narys Remigijus Ačas, už valstybės biudžeto lėšas, skirtas Seimo nario parlamentinei veiklai, nuomodamas patalpas Seimo nario biurui iš savo sutuoktinės sesers sutuoktinio, pažeidė Lietuvos Respublikos Seimo statuto 18 straipsnio 2 dalies ir Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkto nuostatas.
  2. Remiantis Seimo statuto 78 straipsnio 1 dalies 11 punkto nuostata informuoti Seimą, kad Seimo narys Remigijus Ačas nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ir Seimo statuto 18 straipsnio reikalavimų.
  2 pvz:
  Teismo procesas baigėsi atsiprašymu
  Šmeižtu kaltintas ir dar vienas buvęs įtakingas R.Pakso patarėjas Remigijus Ačas, ketinantis dalyvauti rinkimuose, tačiau jis prieš pusantro mėnesio nusprendė užgniaužti savo išdidumą ir taip išspręsti konfliktą su nukentėjusiąja Seimo Antikorupcijos komisijos vadove Nijole Steibliene. R.Ačas buvo teisiamas už tai, jog kalbėdamas telefonu vienoje televizijos laidų pareiškė, kad N.Steiblienė neva reikalavo iš bendrovės “VP Market” atstovo “milijoninės sumos kyšio”.
  Liepos vidury R.Ačas teisme prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir atsiprašė parlamentarės. Tuomet teismas nusprendė teisiamąjį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir baudžiamąją bylą nutraukti.
  3 pvz:
  Seimo kėdė R.Ačui – jau per kieta
  2011-04-02 09:23
  Parlamentaro mandatą į Raseinių rajono mero postą iškeisti užsimojęs Remigijus Ačas dar tebėra Seimo narys. Bet „tvarkietis” nutarė, kad dirbti jam jau nereikia.R.Ačas, išrinktas į Raseinių tarybą, parlamente dar turėtų darbuotis iki balandžio 10-osios. Iki to laiko į savivaldą pasukusiam politikui bus mokama Seimo nario alga.Bet „tvarkietis” jau savaitę nebesirodo Seimo posėdžių salėje. Neoficialiomis žiniomis, politikas be Seimo valdybos leidimo išvyko su žmona ilsėtis į Egiptą.
  Seniūnas pripažino: negražu„Tvarkiečių” frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis patvirtino, kad bendražygio Seimo salėje jis nematė nei antradienį, nei ketvirtadienį, – pamanęs, jog R.Ačas jau darbuojasi Raseiniuose.„Jei paaiškės, kad sesijos metu jis išvyko į užsienį, bus negražu. R.Ačas vis dar yra Seimo narys, gauna algą ir turi atlikti savo pareigas”, – kalbėjo V.Mazuronis.
  4 pvz:
  Buvo įkliuvęs anksčiau
  * Dėl egzotinių kelionių darbo metu R.Ačas jau buvo patekęs į etikos sargų akiratį.
  * Politikas 2009 metus sutiko Tailande ir nespėjo laiku grįžti į prasidėjusią neeilinę Seimo sesiją.
  * Etikos ir procedūrų komisijos vadovas Algimantas Salamakinas tada pareiškė, kad R.Ačas privalėjo gauti Seimo valdybos pritarimą, tuo tarpu „tvarkietis” įrodinėjo, jog etikos sargo reikalavimas – nepagrįstas.
  5 pvz:
  RASEINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS
  TARYBA
  SPRENDIMAS
  DĖL RASEINIŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „LIEPAITĖ“
  DIREKTORĖS ONUTĖS ALDONOS KAVOLIENĖS ATLEIDIMO

  2011 m. balandžio 19 d. Nr. (1.2)TP-19
  Raseiniai
  Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2008, Nr. 113-4290) 16 straipsnio 3 dalies 1 punktu, Lietuvos Respublikos darbo kodekso (Žin., 2002, Nr. 64-2569) 127 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimo Nr. 511 ,,Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“ (Žin., 1993, Nr. 28-655; 2010, Nr. 104-5385) 5.2 punktu ir atsižvelgdama į Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ direktorės Onutės Aldonos Kavolienės 2011 m. balandžio 15 d. prašymą, Raseinių rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
  1. Atleisti Onutę Aldoną Kavolienę iš Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ direktoriaus pareigų, nutraukiant darbo sutartį, nuo 2011 m. balandžio 29 d. pagal Darbo kodekso 127 straipsnio 1 dalį ir išmokėti kompensaciją už nepanaudotų kasmetinių atostogų 49,56 k. d.
  2. Pavesti Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ direktoriaus pavaduotojai ugdymui Astai Petravičienei laikinai eiti direktoriaus pareigas nuo 2011 m. balandžio 29 d., kol konkurso tvarka bus paskirtas direktorius, mokant 20 procentų nustatyto tarnybinio atlyginimo priemoką už papildomai atliekamus darbus.
  3. Įpareigoti Raseinių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėją sudaryti reikalų perdavimui ir priėmimui komisiją, atleidžiant Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ direktorių.
  4. Pavesti sprendimo vykdymo kontrolę rajono Savivaldybės administracijos direktoriui Dainiui Baltrušaičiui.

  Savivaldybės meras Remigijus Ačas

  Tikiu, kad meras sąžiningas ir teisingas, todėl pinigus už biuro nuomą sumokėtus giminaičiui grąžino, o pinigų už pravaikštas Seime neėme ir pasiprašė, kad būtų išmestas iš Seimo už pravaikštas.
  Tikiu, kad meras principingas ir teisingas ir darželio “Liepaitė” direktorė bus atleista iš darbo ne pagal DK 127 str. 1 d. (darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu, savo noru), o pagal straipsnį pagal nuopelnus ir atlyginta valstybei padaryta žala įstatymų nustatyta tvarka.
  Tikiu, Kad Šešuvies (Šešuvio) upė tekės sena vaga.
  Alio, Aplinkosaugininkai.