Liepos 6-oji Paliepiuose

Siųsti Versija spausdinimui

Gausiais lietaus lašais nuprausta, liepų žiedų aromatu iškvėpinta diena pamažu slinko vakarop ir tarytum visus kvietė rinktis draugėn. Mažas mūsų kaimo parkelis prisipildė guvaus vaikučių klegesio, šurmulio. Bibliotekininkė pasveikino visus susirinkusiuosius su Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena bei padėkojo už atvykimą.
Parkelyje prie kryžiaus skambėjo posmai, skirti Lietuvai, o juos deklamavo vietinis poetas Alfonsas Vaičiulis, o lygiai 21 val. Lietuvos laiku jungėmės prie skirtingose šalyse gyvenančių tautiečių ir giedojome Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“. Šiemet ji skambėjo jau 13 kartą, nešdama pasauliui vienybės žinią.
Niekas nenorėjo skirstytis. Kiemelyje prie bibliotekos dar ilgai netilo malonus susirinkusiųjų bendravimas. Vaišinomės kvapnia arbata, suneštinėmis vaišėmis. Ačiū Valerijai ir Vytautui Jacams už šventinį tortą.
Geso paskutiniai karaliaus Mindaugo karūna pasipuošusio vakaro atodūsiai, leisdami suprasti ir pajausti, koks yra malonus bendrystės ir vienybės jausmas.
Nijolė Staškevičienė, Paliepių bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra