Lietuvos kultūros deimantai M.Norkaus fotografijų parodoje

Siųsti Versija spausdinimui

Kovo 6 dieną Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos dailės galerijoje atidaryta jubiliejinė profesionalaus fotografo Mindaugo Norkaus paroda „Akimirkos“. „Šios parodos atidarymu pradedame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio renginių ciklą Raseiniuose“, – sakė parodos organizatorė ir vedėja, viešosios biblio­tekos vyr. bibliotekininkė Asta Kriščiokaitienė.
Ji susirinkusiesiems pristatė į savo jubiliejinės parodos atidarymą atvykusį autorių ir paprašė papasakoti, kaip gimė mintis surengti nusipelniusių Lietuvai žmonių fotografijų parodą.
„Tai mano gyvenimo akimirkos, – kalbėjo Mindaugas. – Daug metų dirbau Lietuvos televizijoje ir Lietuvos kino studijoje, teko bendrauti su žymiais Lietuvos kultūros ir meno veikėjais. Visada šalia turėdavau savo geriausią draugą – fotoaparatą. Žmonės, kurių veidus išsaugojo mano fotojuostelė, neįkainojami Lietuvos kultūros deimantai: aktoriai, režisieriai, dailininkai, kino kadro kūrėjai-operatoriai“, – vardijo M.Norkus.
Anot parodos autoriaus, jam labai apmaudu, kad nepriklausomoje Lietuvoje gimusi ir augusi jaunoji karta nežino iškiliausių Lietuvos kultūros ir meno veikėjų, garsinusių ir garsinančių mūsų šalies vardą. Todėl Mindaugas jautė pareigą surengti šių žmonių fotografijų parodą ir eksponuoti ją bibliotekose, kur, jo nuomone, pati geriausia vieta parodoms rengti,  kultūriniams renginiams organizuoti.
„Labai dažnai pagalvoju: kodėl neužfiksavau susitikimo su tuo ar anuo mielu, įdomiu, žymiu žmogumi – praradau, neįamžinau AKIMIRKOS“, – rašoma M.Norkaus parodos anonse. Ne viena šių asmenybių jau iškeliavo anapilin, o nuotraukos kviečia sustoti ir pajusti unikalią sustabdytų akimirkų nuotaiką ir dvasią.
Parodą jis skiria ne tik Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, bet ir savo mamai, kurią, taip pat vos gimusį M.Norkų (garsaus dailininko ir poeto Vinco Norkaus sūnų), pamatysite žurnalo „Tarybinė moteris“ (1960 m.) viršelyje.
M.Norkus viešajai bibliotekai padovanojo Marcelijaus Martinaičio portretą su komentaru: „Marcelijaus Martinaičio bibliotekai, su širdinga padėka už dalykišką ir svetingą bendradarbiavimą. Mindaugas Norkus, „Kukutis“ iš Vilniaus, 2020 03 06. Raseiniai“. Nuoširdžiai dėkojame mielam fotomenininkui už tokią neįkainojamą dovaną!
Ačiū ir Raseinių meno mokyklos instrumentiniam ansambliui, vadovaujamam mokytojos Jolantos Turčinskienės. Jūsų atliekamos melodijos – tai puiki įžanga linksmai pasitikti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.
Taigi ateikite, sustokite, pamatykite, gėrėkitės, pajuskite iš portretų žvelgiančių žmonių nuotaiką, jų dvasią!
Paroda veiks iki kovo 31 d. Paskubėkite!
Rūta Gudžiūnienė

Komentarų nėra