Lietuvos laisvės kovotojų artimieji – atsiliepkite!

Siųsti Versija spausdinimui

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras (LGGRTC) įkūrė ir kaupia žuvusių bei dingusių Lietuvos laisvės kovotojų artimųjų biologinį (DNR) seilių banką.
Banke turėtų atsirasti ne mažiau 30–40 tūkst. DNR mėginių, skirtų laisvės kovotojų palaikams atpažinti. Mėginiai bus saugojami neribotą laiką.
Atpažinti (identifikuoti) laisvės kovotojų palaikai bus pagarbiai laidojami valstybės lėšomis arba atiduodami artimiesiems.
Kviečiame žuvusių Lietuvos laisvės kovotojų artimuosius, kurie neturi informacijos apie artimojo užkasimo ar palaidojimo vietą, pateikti savo biologinį (DNR) seilių mėginį.
Kviečiame Lietuvos laisvės kovotojų brolius ir seseris, partizanų vaikus, vaikaičius, giminaičius atsiliepti ir pateikti turimas žinias apie dingusį asmenį.
Prašome Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui pateikti savo žuvusio giminaičio vardą, pavardę, slapyvardį (jei turėjo), vietas, kur jis kovojo ar gyveno, giminystės ryšį, taip pat savo asmeninius kontaktus.
Lauksime jūsų informacijos elektroniniu paštu dalius.stancikas@genocid.lt, Dalius Egidijus Stancikas, LGGRTC Paieškų ir identifikavimo skyriaus vyriausiasis specialistas. Dr. Raimundas Kaminskas, LGGRTC Strateginio vystymo ir komunikacijos skyriaus vyresnysis patarėjas, el. p. raimundas.kaminskas@genocid.lt, tel. +370 646 47 294.
Centras taip pat prašo pranešti apie galimas laisvės kovotojų palaikų užkasimo vietas ir paraginti savo kaimynus, pažįstamus, kurių artimieji – žuvę laisvės kovotojai, nebūti abejingiems ir atsiliepti į šį kvietimą.
Lietuvos valstybės ir jos piliečių pareiga – surasti visų arba bent daugelio žuvusių Lietuvos laisvės kovotojų palaikus ir garbingai juos palaidoti. Tai svarbu ne tik dėl žuvusiųjų, bet ir dėl gyvųjų: kiek­vienas būsimasis laisvės gynėjas žinos, kad valstybė, tauta nepamirš jo aukos.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras

Komentarų nėra