Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungai 30 metų

Siųsti Versija spausdinimui

Iškilmingame renginyje Birštone dalyvavo, bičiulių sveikinimų sulaukė ir LSDMS Raseinių klubo atstovės.
LSDMS istorija vertinama ir saugoma
Gyvas, tikras bendravimas yra kažkas nuostabaus. Turime dėkoti šiai pandemijai už naujus suvokimus, potyrius ir naujai išgyventas vertybes. Kaip sakė vienas draugas: braškė nebūtų tokia skani, jei ją valgytume ištisus metus. Taip ir su tais jausmais, potyriais – juk, kai visko turėjome su kaupu, tai nebevertinome susitikimų, pokalbių ir buvimo drauge, nebevertinome galimybių, nes tai buvo savaime suprantamas dalykas.
Pandemija mus visus nemenkai supurtė, izoliavo ir atskyrė. O koks tada saldus susitikimo skonis, koks malonumas matyti, apkabinti ir kalbėtis matant žmogaus akis, jaučiant jo emocijas ir nuotaiką.
Visa tai išgyvenome Birštone, Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos (LSDMS) 30-mečio konferencijoje, kur susitikome aktyvios, šaunios partijos bičiulės iš visos Lietuvos. Mus pasveikino LSDMS pirmininkė, LR Seimo narė Orinta Leiputė, LSDP pirmininkė, Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, konferencijoje taip pat dalyvavo Seimo narės Rasa Budbergytė ir Dovilė Šakalienė, Seimo nariai Julius Sabatauskas, Algirdas Sysas.
Malonu buvo klausytis įdomių, puikių renginio pranešėjų, LSDMS garbės pirmininkės Birutės Vėsaitės, garbės pirmininko Vytenio Povilo Andriukaičio ir profesorės Virginijos Jurėnienės. Ačiū jiems už LSDMS istorijos priminimą, vertinimą ir saugojimą.
LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė daug sveikinimų išsakė, padėkų įteikė veiklioms, aktyvioms socialdemokratėms moterims, kurios moterų sąjungos veikloje per 30 metų įspaudė ryškų pėdsaką. Malonu, kad tarp jų – ir Raseinių klubo narė, buvusi klubo pirmininkė Ona Babonienė. Sveikiname, džiaugiamės kartu, linkime sveikatos, stiprybės ir tikimės dar daug gražių darbų nuveikti kartu.
Varomoji jėga – moterys
Sako, moteris yra vyro draugas. Ir iš tiesų – mes, moterys, puikios pagalbininkės, padėjėjos, patarėjos, mes gebame rašyti raštus, teikti pasiūlymus, organizuoti renginius, pasitarimus, mes visada turime idėjų, minčių, tikrai esame moterys lyderės, puikiai įrodančios, kad gebame susitvarkyti su užduotimis ir puikiai realizuoti savo idėjas ir tikslus. Raseinių klubo moterys turime net 2 tradicinius respublikinius renginius, organizuojame akcijas, prisijungiame prie skyriaus organizuojamos veiklos. Ir ko imamės, tą darome atsakingai ir nuoširdžiai. Dalyvaujame ir kitų klubų organizuojamuose renginiuose. Paskutinis jų – „Moterų ralis“ Trakuose, kur mums, raseiniškėms, buvo skirta pirma vieta.
Moterų politikoje turi būti daugiau
Konferencija baigėsi debatais, juose dalyvauti teko ir man. Ar moterys – lygiavertės Lietuvos politikos veikėjos, turinčios tiek pat galimybių dirbti ir įgyvendinti politinius tikslus, kaip ir vyrai? Į šį klausimą teko atsakyti man.
Na, labai norėčiau tikėti, kad ir moterys, ir vyrai turi tokias pat galimybes dirbti ir įgyvendinti politinius tikslus. Tačiau statistika rodo visai ką kita, nors formaliai moterims lyg ir nėra jokių trukdžių dalyvauti politikoje. Bet kol visuomenėje bus gajūs stereotipai, tai vyro nuomonė bus geriau girdima. Paprastai politikoje, realizuojant idėjas ir siekiant konkrečių tikslų, vienas lauke – ne karys, todėl labai svarbu komandinis darbas, gebėjimas vienam kitą išgirsti, diskutuoti ir suprasti. Todėl be pykčio, be pavydo, tik sveikos konkurencijos vedami keliaukime į priekį.
Šiandien žengiame į sąjungos 30-metį, todėl pirmiausia kiekvienai iš mūsų linkiu didžiulės sėkmės, linkiu moterų sąjungos glėbyje augti, tobulėti ir rodyti pavyzdį kitiems. Pusiau juokais, pusiau rimtai sakau: moteris yra galingas ginklas, todėl linkiu parako, o jo tokiame brandžiame, tačiau vis dar jaunatviškame amžiuje tikrai sąjungai ir kiekviena iš mūsų turime tikrai pakankamai. Už moteris politikoje! O Raseinių klubas jus stebins tikrai dar ne kartą!
Diana Kaupaitienė,
LSDP Raseinių skyriaus pirmininko
pavaduotoja, LSDMS Raseinių klubo pirmininkė, LSDMS Kauno apskrities koordinatorė

Komentarų nėra