Lietuvos sportiškiausių mokyklų apdovanojimas LR Seime

Siųsti Versija spausdinimui

Evelina DŽIUGYTĖ

Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos 10 b klasės mokinė

Lapkričio 10 d. Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos delegacija, kurią sudarė mokyklos direktorė V.Zubrickienė, kūno kultūros mokytojai M.Zybartas ir R.Matulaitė, Raseinių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriau svyr. specialistas Jonas Tamošaitis, mokiniai E.Džiaugytė, K.Urbonas,D.Poškevičiūtė, K.Eimutaitis, D. Karabinaitė, vyko į LR Seimą, kur buvo apdovanotos dešimt  2009-2010 m.  sportiškiausių šalies mokyklų. Šaltiniečiai jau  šeštus metus iš eilės iškovoja šį garbingą titulą. Šiemet užimta devinta vieta tarp Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų. Mokyklos delegacija buvo maloniai nustebinta tokiu LR Seimo narių dėmesiu mokykloms, puoselėjančioms sportines tradicijas. Pagerbti  jų atvyko Seimo pirmininkė Irena Degutienė, abu jos pavaduotojai – Virginija Baltraitienė ir Česlovas Juršėnas, Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Algimantas Salamakinas, Žilvinas Šilgalis, Justinas Karosas, Stanislovas Giedraitis, Bronius Pauža, Edmundas Jonyla ir kiti.
Pasveikinti sportiškiausių mokyklų atvyko Sporto departamento generalinis direktorius Klemensas Rimšelis, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vadovai Artūras Poviliūnas ir Vytautas Zubernis, LTOK Olimpinio švietimo direktorius Algimantas Gudiškis, Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.
Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro direktorė Ona Babonienė džiaugėsi mokyklų sportiniais pasiekimais. Ji maloniai pasitiko šaltiniečius, šie pasveikino O.Babonienę su neseniai praėjusiu jubiliejiniu gimtadieniu. Seimo pirmininkė mokytojams linkėjo sveikatos ir daug gražių iniciatyvų, vaikus įtraukiant į sportą ir siekiant rezultatų. Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius teigė, kad be entuziazmo, be asmeninės mokytojo ar iniciatyvių vaikų pradžios niekada nebus rezultatų. Ministras pažymėjo, kad geriausių mokyklų dešimtukuose pirmauja ir vyrauja regionų mokyklos, o didmiesčiai atsilieka. Tad yra kur pasitempti. Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Ž. Šilgalis teigė, kad šiandien svarbiausia ne vien rezultatai – svarbiausia, kad žmogus sportuoja, nes sportuojantis žmogus užsigrūdina. Vėliau per gyvenimą jis eina daug lengviau, paprasčiau, nes sportas stiprina valią, ryžtą, suteikia žmogui daugiau drąsos.
LTOK prezidentas A. Poviliūnas akcentavo, kad kasmet rengiamas sportiškiausios mokyklos konkursas susilaukia vis didesnio dėmesio. „Pirmiausiai noriu padėkoti mokytojams, pedagogams bei gimnazijų ir vidurinių mokyklų vadovams. Jūs gerai supratote, kad sportas ne tik fiziškai gerai lavina žmogų, bet ir išmoko garbingos kovos, drausmės, pagarbos vienas kitam. Ne visi gali tapti čempionais, bet gyvenime sportas jums tikrai padės“, – kalbėjo A. Poviliūnas. Po pagerbimo Seimo narys E.Jonyla pavaišino savo žemiečius, Šaltinio vidurinės mokyklos atstovus, sočiais pietumis, papasakojo apie Seimą, pasikvietė į savo kabinetą, po to išlydėjo namo. Kasmet gaunami apdovanojimai palaiko Raseinių Šaltinio vidurinės mokyklos bendruomenės pasiryžimą propaguoti sveiką ir judrų gyvenimo būdą, dalyvauti miesto, rajono bei šalies sportiniame gyvenime.

Komentarų nėra