Lietuvos traukos lenktynių čempionate – 3 prizinės vietos

Versija spausdinimui

Gegužės 25–26 dienomis Kazlų Rūdos kariniame aerodrome vyko Lietuvos traukos lenktynių, paprastai vadinamų tiesiog „dragu“, čempionato pirmas etapas. Etapas rekordinis – 124 dalyviai. Klubui „LYNX MotorSport“ tai jau 5-asis lenktynių sezonas, jam ir Raseiniams atstovavo Dominyka Galachovaitė („Daily“ klasė), Pijus Banys („Daily“ klasė), Svajūnas Siriūnaitis („Stock“ klasė) ir Rokas Ramanauskas („Super Stock“ klasė).
Keletą metų kartu su komanda praleidęs jaunimas, sukaupęs finansų ir drąsos, šiais metais pasiryžo dalyvauti visuose Lietuvos „drago“ čempionato etapuose „Daily Drive“ klasėje. Jų užduotis buvo paprasta – mokytis ir kaupti patirtį: starto „eglutė“, reakcija, padangų šildymas, startavimas, pavarų „mėtymas“ ir kuo vienodesnis važiavimas.
Šis etapas jiems pirmasis, bet tikrai neprisvilo – D. Galachovaitė laimėjo 2 vietą, P. Banys – 3.
S. Siriūnaitis automobilių sporte nėra naujokas, bet traukos lenktynių dar tik pradeda mokytis. Nors kvalifikacijoje buvo antras, pirmoje eliminacijos kovoje per daug „numetė“ greičio ir pralaimėjo, bet jo BMW sulaukė daugiausia žiūrovų ir fotografų dėmesio.
R. Ramanauskas „Super Stock“ klasėje užėmė 2 vietą, nors neturėjo geros kvalifikacijos, bet labai džiaugėsi nuspėjamu ir labiau kontroliuojamu važiavimu. Jis turėjo 2 įdomias kovas – finalinę ir prieš svečią iš Latvijos. Pirmu bandymu latvis (pirmas kvalifikacijoje) dėl nelygios trasos nuriedėjus automobiliui atgal pralaimėjo dėl klaidingo starto. Rokas geranoriškai sutiko pakartoti kovą ir pranašumas vėl buvo jo pusėje. O finalinę kovą pralaimėjo be kovos, tiesiog starte dingo susikaupimas –„pramiegojo“ startą. „Pralošti lygioje kovoje yra sporto dalis, kurios neišvengs niekas, bet pralošti dėl klaidos nepakovojus – apmaudu“, – po lenktynių sakė Rokas.
„LYNX MotorSport“ komandai kol kas tai daugiausia prizinių vietų atnešęs etapas – net 3. Trys prizinės vietos Lietuvos traukos lenktynių čempionate! Komandai numatoma dar 4 čempionato etapai ir keletas neįskaitinių lenktynių. Labiausiai laukiama pirmojo tarptautinio starto Latvijoje, Ventspilyje, rugpjūčio 3–4 dienomis.
Rokas Ramanauskas

Komentarų nėra