Literatūrinė edukacinė popietė Sujainių bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Kiekvienais metais balandžio 23–29 d. minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms. Šiemet jos šūkis „Kartu įveikiant krizes“ skirta apibendrinti, kokią įtaką kelerius metus vykstančios įvairaus pobūdžio krizinės situacijos turėjo bibliotekų bendruomenei. Ar pandemija, infodemija, informacinis triukšmas, karo ir kitos informacijos gausa, būdinga krizinėse situacijoje, turėjo įtakos bibliotekų darbui, kaip į tai reagavo bendruomenės, besinaudojančios bibliotekų paslaugomis? Ar mes visi kartu ko nors išmokome ir tapome atsparesni?
Balandžio 27 d. į Sujainių biblioteką skubėjo mažieji lankytojai – vyko literatūrinė edukacinė popietė „Sužinok, kur gyvena knygos!“. Bibliotekininkė Danelija papasakojo apie 23-iosios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės vykstančius renginius. Vaikai sužinojo, kur gyvena jiems skirtos knygos, kaip tapti bibliotekos skaitytoju, turėjo galimybę pamatyti mažiausią ir didžiausią bibliotekoje saugomą knygą. O per edukacinį užsiėmimą su didžiuliu entuziazmu klausėsi pasakojimo, kaip galima dekoracijomis paįvairinti šventes, ir noriai kibo į darbą. Ši veikla pasirodė nesudėtinga ir labai įdomi, tačiau reikalaujanti daug kruopštumo. Bibliotekininkė likus dviem savaitėms iki popietės ruošė įvairių spalvų popieriaus iškarpas – žiedlapius. Popierinių gėlių gamyba buvo labai intensyvi. Dalyviai dirbo labai nuoširdžiai, kad galėtų padovanoti iškarpytą, nuspalvintą, išlankstytą ar kitaip suraizgytą, sumazgytą fantazijos ir išmonės nestokojantį darbelį – popierinį tulpės žiedą. Tai kiekvieno renginio dalyvio rankomis pagamintas darbelis, savitos formos ir originalios išvaizdos mažas meno kūrinys. Kad gėlės neliūdėtų, vaikai su bibliotekininke nutarė jas padovanoti per vieną šviesiausių ir jausmingiausių pavasario švenčių – Mamyčių dienai skirtame šventiniame koncerte „Tau, Mama“.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu įveikiant krizes“ jau eina į pabaigą. Balandžio 28 d. Sujainių bibliotekoje vyko naujų knygų pristatymas po atviru dangumi suaugusiems lankytojams. Susipažinę su naujomis knygomis rinkome labiausiai patikusią, skaitytojų nuomonės išsiskyrė. Bibliotekininkė Danelija visus paragino aktyviai balsuoti už patikusią knygą. Daugiausia palaikymo pelnė Karen McQuestion knyga „Mergaitė mėnesienoje“. Šios popietės tikslas – kuo daugiau kalbėtis apie knygas, skatinti skaityti, dalintis knygų naujienomis, dalyvauti skaitymo konkursuose.
Danelija Laurinavičiūtė, Sujainių bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra