Literatūrinė popietė Šiluvoje

Siųsti Versija spausdinimui

Gegužės 25 dieną Šiluvos miestelio biblioteką aplankė svečias iš Švenčionėlių – fotografas, poetas, laikraščio Švenčionių kraštas“ redaktorius Algis Jakštas. Į literatūrinę popietę „Įprasmintas laukimas“ sugužėjo būrys poezijos mylėtojų. A. Jakšto poezija – savotiška poeto asmenybės, jo sielos, gyvenimo istorija. Jo eilėraščių mintys susipina su vaizdinguose rūkuose skendinčių medžių šaknimis ir šakomis, kuriose suka lizdus vienatvė ir liūdesys, meilė ir prisiminimai, o neretai ir gandrai…
A. Jakšto skaitomas eiles gražiai papildė RRKC Šiluvoje dainuojamosios poezijos kolektyvas, vadovaujamas Sauliaus Beniulio. Poezija ir muzika – tai du vienas kitą papildantys elementai, sukuriantys nepakartojamo momento atmosferą. Popietės dalyviai mėgavosi A. Jakšto skaitomomis eilėmis ir dainuojamosios poezijos kolektyvo dainomis. Poetas Šiluvos bibliotekai padovanojo savo poezijos knygų, jos iliustruotos paties autoriaus fotografijomis. Puikių knygų dovanų gavo ir popietės dalyviai. Ačiū A. Jakštui už galimybę platesnei poezijos gerbėjų publikai išgyventi į eiles sudėtas akimirkas.
Visą mėnesį Šiluvos bibliotekoje buvo eksponuojama A. Jakšto fotografijų paroda „Laiko pėdomis“. A. Jakštas – profesionalus fotografas, fotomenininkas, pelnęs ne vieną aukštą apdovanojimą, sudalyvavęs per 200 respublikinių ir tarptautinių parodų Lietuvoje ir daugiau nei 40 pasaulio valstybių. Surengė per 100 asmeninių parodų Lietuvos miestuose ir rajonuose. Fotografijos įvertintos ir respublikiniu, ir tarptautiniu lygmeniu.
Nuoširdžiai dėkoju A. Jakštui už pasidalinimą savo kūryba, už atitrūkimą nuo kasdienių rūpesčių, išsivedant paskui save į nuostabius potyrius. Nuoširdžiai ačiū dainuojamosios poezijos kolektyvui ir jo vadovui už gražią A. Jakšto eilių apklostymą muzikine skraiste. Ačiū visiems atvykusiems.
Jelena Žalpienė, bibliotekininkė

Komentarų nėra