Literatūrinė popietė Sujainių bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Sujainių bibliotekoje lankėsi Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos 2 b klasės mokiniai, mokytoja Silva Vitauskienė ir mokytojos padėjėja Vida Vinickienė.
Spalio 26 d. gimnazija minėjo tris svarbias sukaktis: gimnazijai – 15 metų, mokyklai – 115 metų, kai pradėjo veikti valstybinė pradinė mokykla, filologui, rašytojui, tautosakininkui, kultūros veikėjui Simonui Stanevičiui – 223 metai.
Mažieji bibliotekos svečiai rytą pradėjo kūrybiškai – iš gamtinių medžiagų bibliotekos kieme gamino gimtadienio tortą. Paskui vyko valandėlė „Simono Stanevičiaus gyvenimas ir kūryba“. Prisiminėme rašytojo biografiją, susipažinome su jo kūryba, skaitėme pasakėčias, diskutavome apie knygų skaitymo svarbą. S. Stanevičiaus literatūrinį palikimą sudaro odė „Šlovė žemaičių“ ir šešios pasakėčios.
Bibliotekos lankytojai prisijungė prie mokinukų ir kartu skaitė pasakėčias. Lankytojas Pranas pasidalijo prisiminimais apie privačiuose namuose veikusias pokario mokyklas, Asta išraiškingai perskaitė pasakėčią „Arklys ir meška“. Paskui mokiniai atsakinėjo į Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos nario Prano Laurinavičiaus pateiktas savos kūrybos mįsles ir buvo apdovanoti bibliotekininkės Danelijos prizais.
Vartydami S. Stanevičiaus „Raštus“ pabandėme perskaityti rašytojo ranka rašytą tekstą. „Raštai“ – bibliotekoje didžiausia ir sunkiausia knyga.
Nuotaika buvo gera, todėl mažieji bibliotekos lankytojai galėjo dar ir savo piešimo įgūdžius parodyti piešdami mėgstamiausius pasakėčių herojus. Renginio dalyviai juos padovanojo bibliotekai.
Tikimės, kad smagiai prasidėjusi draugystė su biblioteka nesibaigs šiuo susitikimu ir vaikai sugrįš dar ne kartą.

Danelija Laurinavičiūtė,
Sujainių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra