Liūdna statistika: Raseinių rajone mirčių daugiau nei gimimų

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS
Raseinių rajonas – nykstantis kraštas. Tokią dramatišką išvadą verčia daryti statistiniai duomenys, su kuriais savaitraštį „Alio, Raseiniai“ supažindino Raseinių rajono
savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus (CMS) vedėja Dalija Daunienė.
Praėjusiais metais Raseinių rajone užregistruotos 644 mirtys ir tik 301 gimimas. Gimė 155 berniukai ir 146 mergaitės.
2010 – aisiais Raseinių rajone susituokė 135 poros. Pasak D.Daunienės, šis skaičius nėra didelis. Be to, gimimai ir santuokos nėra savaime teigiami dalykai..„Gimęs kūdikis ar sutuoktuvės, atrodo, turėtų džiuginti, tačiau kai pamatai, kokiomis sąlygomis tai vyksta, dažnai skauda širdį. Ne visada šeimos kuriamos atsakingai,
o kūdikiai gimsta tokioje aplinkoje, kur jų visaverčiam vystymuisi ir gyvenimui tėra minimalios sąlygos arba nėra net tokių“, – nerimavo D.Daunienė.
Pasak D.Daunienės, gražu žiūrėti, kai užregistruoti santuokos ateina šiam svarbiam žingsniui subrendę sutuoktiniai.
„Bet taip būna ne taip jau dažnai. Manau, kad situacija yra gana grėsminga, ir į tai turėtų atkreipti dėmesį valdžios institucijos. Kartais mamos registruoja savo kūdikius pačios net neturėdamos jokio tapatybės dokumento. Pasitaiko, kad 38 metų močiutė atveda 17 metų mamą ir joms abiems aktualiausias klausimas – kaip greičiau gauti pašalpą“, – dalijosi nelinksmais pastebėjimais D. Daunienė.
„Pas mus registruojamuose statistiniuose duomenyse atsiskleidžia nelinksmas socialinis paveikslas. Skauda širdį, kai pamatai, kaip atsainiai, neatsakingai kuriamos jaunos šeimos“.

Komentarų nėra